Завершено "війну віскі" між Канадою та Данією

Тепер Канада та Євросоюз мають спільний сухопутний кордон

У 1973 році Канада та Данія завершували узгодження лінії кордону. Однак, залишилась одна прогалина - щодо острова Ганса.

Цей безлюдний острів розташований за 18 км від кожної з держав. Тому і Канада, і Данія претендували на острів.

Делегації обох сторін почергово прибували на острів, знімали прапор противника, встановлювали свій прапор, залишали пляшки з алкоголем (канадці данцям - віскі, а данці канадцям - шнапс) та записки "Вітаємо на канадській/данській землі".

11 червня 2022 року уряди Данії та Канади домовилися розділити острів Ганса майже навпіл. Кордон буде проходити по ущелині з півночі на південь, яка проходить через острів і її добре видно на супутникових знімках. Це означає, що Данія отримує трохи більше острова, ніж канадці.

 

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".