Братська могила солдат СРСР в Естонії виявилась фейком

Дослідження братської могили радянських військових в естонському місті Отепяе виявило, що насправді поховання у цьому місці немає

Влада естонського міста Отепяе ініціювала переміщення братської могили радянських воїнів з центру міста на кладовище. За документами часів радянської окупації там було поховано 34 особи. Пам'ятник на цьому місці стояв з 1957 року.

Розкопки не виявили жодних слідів поховання. "Братська могила" виявилась фейковою.

Мер Отепае Яанус Баркала каже, що старші люди з міста і раніше стверджували, що не пам'ятають, щоб у цьому місці була братська могила.

"Я радий, що міський простір зможе позбутися цього недоречного монумента", – додав він.

 

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".