АНОНС: презентація збірника «Биківня – від території смерті до місця пам’яті»

Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», Інститут історії України НАН України, Головна редколегія науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією» запрошують на презентацію збірника наукових статей «Биківня – від території смерті до місця пам’яті»

Презентація відбудеться 24 червня 2022 року, об 11:00 у форматі онлайн.

У збірнику опубліковано дослідження щодо актуальних проблеми у вивченні періоду Великого терору в Україні, розглянуто історію спецділянки НКВС УРСР у Биківнянському лісі, як через результати археологічних розкопок, так і через персональні долі репресованих. Представлені статті щодо окремих постатей Биківнянського мартиролога.

До участі та виступів запрошені:

- Геннадій Боряк, заступник директора Інституту історії України НАН України з наукової роботи, член-кореспондент НАН України;

- Роман Подкур, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук, упорядник збірника;

- Сергій Кокін, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук;

- Олег Бажан, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук.

Модератор заходу – Тетяна Шептицька, заступник генерального директора НІМЗ "Биківнянські могили" з наукової роботи, кандидат філологічних наук, упорядник збірника.

Приєднатися можна за посиланням: https://us05web.zoom.us/j/7336654300...

Ідентифікатор конференції: 733 665 4300

Код доступу: JRD6Fh

 

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".