КПУ заборонили ще раз

5 липня 2022 року колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду завершила розгляд справи про заборону Комуністичної партії України

Восьмий апеляційний адміністративний суд задовільнив позовні вимоги Міністерства юстиції України.  Діяльність Комуністичної партії України заборонено. 

 

Партійне майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передано у власність держави.

Вперше компартію було заборонено 30 серпня 1991 року указом президії Верховної Ради. У 1993 році комуністи відродили свою партію, формально відмежувавшись від КПРС, але повсякчас підкреслюючи свою спорідненість із нею.

У 2001 році КПУ навіть домоглась визнання неконституційним указу 1991 року.

У 2015 році компартію заборонено рішенням Київського Окружного адміністративного суду. Однак, комуністи розпочали судові суперечки ,подаючи апеляції та касації. 

Відтоді рішення судів про заборону КПУ неодноразово оголошувались остаточними. Тепер маємо ще одне подібне рішення.

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.