Довбуша та Безручка: нові почесні найменування військових частин

Шість військових частин отримали почесні найменування

 
Марко Безручко

Зеленський підписав укази про присвоєння почесних найменувань військовим частинам Сухопутних військ Збройних Сил України.

Указом №606/2022 передбачено присвоїти:

  • 3 окремій танковій бригаді почесне найменування "Залізна" та надалі іменувати її – 3 окрема танкова Залізна бригада;
  • 60 окремій піхотній бригаді почесне найменування "Інгулецька" та надалі іменувати її – 60 окрема піхотна Інгулецька бригада;
  • 61 окремій піхотній бригаді почесне найменування "Степова" та надалі іменувати її – 61 окрема піхотна Степова бригада
  • 68 окремій єгерській бригаді почесне найменування "імені Олекси Довбуша" та надалі іменувати її – 68 окрема єгерська бригада імені Олекси Довбуша;
  • 110 окремій механізованій бригаді почесне найменування "імені генерал-хорунжого Марка Безручка" та надалі іменувати її – 110 окрема механізована бригада імені генерал-хорунжого Марка Безручка.

Указом №607/2022 постановлено присвоїти 1129 зенітному ракетному полку Сухопутних військ Збройних Сил України почесне найменування "Білоцерківський" та надалі іменувати його – 1129 зенітний ракетний Білоцерківський полк Сухопутних військ Збройних Сил України.

Укази підписано "з метою відновлення історичних традицій національного війська, зважаючи на зразкове виконання покладених завдань під час захисту територіальної цілісності та незалежності України".

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."