В угорському парламенті встановили бюст Міклоша Горті

У парламенті Угорщини було встановлено статую генерала Міклоша Хорті, який фактично очолював країну під час Другої світової війни

Про це повідомляє Кореспондент.

У парламенті Угорщини було встановлено статую генерала Міклоша Горті, який фактично очолював країну під час Другої світової війни, коли вона була союзницею нацистської Німеччини. 

Ініціаторами встановлення статуї стали депутати крайньої правої партії Наша батьківщина. Погруддя встановили в офісі віце-спікера парламенту Дори Дюро. Водночас, цей крок не погодили зі спікером Ласло Кевером, який не дозволив використання офіційної конференц-зали парламенту для встановлення статуї Горті.

Міклош Горті був фашистським лідером Угорщини, який виступив на боці нацистської Німеччини у Другій світовій війні. Під її кінець, коли Союзники почали наступ, Горті почав з ними переговори, через що війська Гітлера вторглися в Угорщину і влаштували депортацію понад 430 тисяч євреїв в Аушвіц.

Вважається, що угорський диктатор особисто схвалював якісь вбивства та депортації євреїв. Щоправда, в Угорщині є думка, що Горті своїми діями врятував країну від нацизму і навіть виступав проти Голокосту.

 

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.