У Тернополі встановлять пам'ятник Роману Шухевичу

Тернопільська обласна рада вирішила встановити у Тернополі пам'ятник Роману Шухевичу

Як повідомляє Укрінформ за рішення встановити у Тернополі пам'ятник Роману Шухевичу проголосували депутати Тернопільської обласної ради.

"Спорудити на території, прилеглій до адміністративного будинку Тернопільської обласної ради, за адресою м. Тернопіль вул. М. Грушевського, 8, пам'ятник видатному українському політичному і військовому діячу, незламному борцю за незалежність України, генерал-хорунжому Української повстанської армії Роману Шухевичу", - йдеться у рішенні сесії.

 

"Троянські вісті". Український Мюнхгаузен та інші помічники більшовицьких людоловів

Як і кого з українських діячів більшовики використовували для спецоперацій на Заході.

Дев’ять імен: репресована свобода

Народи Балтії у 1918-1920 рр. зуміли здобути та захистити незалежність. У Литві, Латвії та Естонії утворилися національні держави. Втім, у 1940 р. після окупації балтійських держав Червоною армією, між жорна радянських репресій потрапили представники усіх груп політичних еліт трьох країн, без різниці, якою була їхня попередня орієнтація – демократична чи вождистська.

Член РУП Дідковський – організатор Уралу

Він народився в Житомирі. Закінчивсь кадетський корпус в Києві. Друкував українські видання в Петербурзі. Повернувся в Україну для розгортання РУП. Закінчив університет в Женеві. Партизанив на Уралі, який вже добре пізнав. Саме він прийняв і поселив царську родину в Єкатеринбурзі, яка у подальшому була розстріляна. Його ім’я носить гора – одна з трьох найвищих на Уралі.

Данило Скоропадський. "Валет" у колоді карт МГБ СССР

"33-літній принц України одного дня може стати центральною фігурою у великім повстанні, від якого може залежати доля Європи і України", - так наприкінці 1930-х років писали у пресі про гетьманича Данила Скоропадського після його поїздки до США та Канади за дорученням батька. З 1941 року син Павла Скоропадського став об'єктом уваги радянських спецслужб під оперативним псевдо "Валет".