У фортеці "русского міра" розпочали деколонізацію

У місті Почаїв перейменували кілька "російських" вулиць

У місті Почаїв Тернопільської області, де розташована одна з фортець "русского міра" - Почаївська лавра Російської православної церкви - перейменували кілька вулиць.

Рішенням Почаївської міської ради №1939 від 3 серпня 2022 року перейменовано деякі вулиці населених пунктів Почаївської територіальної громади:
Зокрема, у м. Почаїв перейменовано:
- частину вулицю Возз'єднання на площу Тараса Шевченка;
- частину вулицю Возз'єднання на вулицю Лаврська;
- вулицю Стельмащука на вулицю Ганни Гойської;
- вулицю Гагаріна на вулицю Миколи Свідерського;
- вулицю Чайковського на вулицю Миколи Леонтовича;
- вулицю Толстого на вулицю Григорія Сковороди;
- вулицю Суворова на вулицю Пилипа Орлика.
Також змінено назви ряду вулиць у довколишніх селах.
 

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.