У дисертації Олесі Стасюк виявили плагіат

Стасюк можуть позбавити наукового ступеня доктора історичних наук.

Про це повідомила історикиня Оксана Юркова.

Відбулось засідання Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, на якому було розглянуто подання Комітету з питань етики про наявність фактів академічного плагіату у докторській дисертації Олесі Стасюк.

Національне агентство за результатами розгляду подання Комітету ухвалило рішення про виявлення в дисертації О.Стасюк академічного плагіату та про звернення до Міністерства освіти і науки України про позбавлення О.Стасюк наукового ступеня доктора історичних наук.

До слова, Олеся Стасюк на засідання НАЗЯВО не прийшла та онлайн не підключилась.

"Команду Стасюк" представляв пан Сергійчук (онлайн). Володимир Сергійчук знову говорив про речі, які жодним чином не стосувалися питання, що розглядалось, та знову брехав і зводив наклепи. Пані Стасюк подала в суд на рішення Комітету з питань етики. Повідомлення про це подання надійшло прямо на засідання НАЗЯВО. НАЗЯВО не взяло цю інформацію до уваги", - написала Оксана Юркова.

Нагадаємо, 6 червня 2022 року Міністерство освіти і науки України затвердило рішення про присудження наукового ступеня доктора історичних наук Олесі Стасюк.Дисертація Олесі Стасюк "Інститут уповноважених у здійсненні Голодомору-геноциду 1932–1933 років в УСРР" неодноразово була предметом  аналізу фахівців. Незадовго до захисту дисертації на шпальтах порталу Likбез. Історичний фронт були опубліковані дві статті науковців, в яких зазначалися численні приклади плагіату та некомпетентності у дисертаційній праці Олесі Стасюк. 

 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."