Український бренд представив колекцію сорочок на основі автентичного вбрання

Український бренд одягу Etnodim створив нову колекцію на основі матеріалів, що зберігаються в Музеї Івана Гончара.

Про це повідомляє Etnodim на своєму сайті.

Протягом кількох місяців майстрині Etnodim відвідували Музей Івана Гончара й "досліджували орнаменти та вишивку на маленьких клаптиках тканини". Так вони розробили сучасні моделі з елементами національного одягу: десять жіночих вишиванок, п'ять суконь, дев'ять чоловічих вишиванок та один жилет.

До нової колекції увійшли: сукня Malyn з характерними поліськими орнаментами (ромб та промені), сорочка Opishnya з полтавською гладдю, а також чоловіча сорочка Veremiy зі складним геометричним орнаментом, традиційним для Вінницької області, — ромб та восьмикутна зірка.

Загалом у колекції відтворена традиційна вишивка таких регіонів: Київського, Чернігівського, Полтавського, Харківського, Житомирського, Рівненського, Одеського, Івано-Франківського, Тернопільського, Закарпатського, Львівського, Вінницького та Волинського.

Зокрема, дизайнери використали фрагменти вишивок XVIII–XX століття, які неможливо відновити. 

Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара" заснований у Києві 1933 року на базі приватного зібрання художника Івана Гончара. Музей володіє масштабною колекцією мистецьких та етнографічних об'єктів — понад 15 тисяч одиниць. 

 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."