АНОНС: Документальна виставка до 310-річчя від дня народження Івана Григоровича-Барського

На сайті ЦДІАК України представлена виставка до 310-ої річниці народження Івана Григоровича-Барського, українського архітектора, представника пізнього козацького бароко, автора численних видатних споруд у Києві та інших містах України.

Про це повідомили у Центральному державному історичному архіві України, м.Київ.

"Архітектор Іван Григорович-Барський, з огляду на своє ремесло, залишав для нас нагадування про себе з найтривкіших матеріалів і навіть не всі вони дожили до наших днів. На щастя, час знищив далеко не всі сліди цієї постаті. Досі милують око споруди, збудовані майстром, збереглися й документи про його діяльність, зокрема у ЦДІАК України", - йдеться на сайті архіву.

Іван Григорович-Барський народився 1713 р. в Києві в родині купця Григорія Барського. Григорій був старостою церкви Успіння Богородиці Пирогощі, а його сини навчалися в Києво-Могилянській академії. Іван згодом служив у Київському магістраті на різних урядах. З кінця 1740-х рр. він починає реалізовувати архітектурні проєкти. Тоді Іван Григорович-Барський побудував водогін, вінцем якого був фонтан із фігурою біблійного Самсона, що роздирає пащу лева.

Зі збережених донині його споруд варто згадати церкви Миколи Набережного та Покровську в Києві на Подолі, Спасо-Преображенський собор і будинок київської полкової канцелярії в Козельці.

У ЦДІАК України виявлено декілька документів про Івана Григоровича-Барського, які показують його з різних сторін та розповідають нам про рід і родину майстра. 

Ознайомитись з виставкою можна за посиланням.

 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."