АНОНС: вулична стендова виставка «Я був поляком, громадянином України»

Національний музей історії України у Другій світовій війні запрошує ознайомитися з вуличною стендовою виставкою «Я був поляком, громадянином України», яка розміщена у вільному доступі на території музею.

Про це інформує Національний музей історії України у Другій світовій війні.

Експозиція представляє історії громадян України польського походження, які полягли у війні з російським агресором.

Виставковий проєкт ініційований Міністерством закордонних справ Республіки Польща, Центром польської культури та європейського діалогу в м. Івано-Франківськ у співпраці з Генеральним консульством Республіки Польща в м. Львів та Фондом "Свобода і демократія".

Автор текстів – Дмитро Антонюк – український журналіст, мандрівник і перекладач.

У цій виставці зібрано короткі життєписи кільканадцяти наших захисників. Такі імена, як Ігор Брановицький, Ян Даманський, Андрій Гаврилюк, Євгеній Сарнавський, Максим Ридзанич, знайомі відвідувачам Музею війни. Історії воїнів не раз були представлені в музейних виставкових проєктах та на тематичних заходах: "Аеропорт… Пекельна смуга", "Український Схід" та ін.

Рідні полеглих передали їхні особисті речі до фондозбірні Музею, який назавжди збереже пам'ять про героїв та їхню звитягу.

Обов'язково завітайте до Музею і дізнайтеся більше про українців польського походження, які воювали й гинули за Україну.

 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."