АНОНС: вулична стендова виставка «Я був поляком, громадянином України»

Національний музей історії України у Другій світовій війні запрошує ознайомитися з вуличною стендовою виставкою «Я був поляком, громадянином України», яка розміщена у вільному доступі на території музею.

Про це інформує Національний музей історії України у Другій світовій війні.

Експозиція представляє історії громадян України польського походження, які полягли у війні з російським агресором.

Виставковий проєкт ініційований Міністерством закордонних справ Республіки Польща, Центром польської культури та європейського діалогу в м. Івано-Франківськ у співпраці з Генеральним консульством Республіки Польща в м. Львів та Фондом "Свобода і демократія".

Автор текстів – Дмитро Антонюк – український журналіст, мандрівник і перекладач.

У цій виставці зібрано короткі життєписи кільканадцяти наших захисників. Такі імена, як Ігор Брановицький, Ян Даманський, Андрій Гаврилюк, Євгеній Сарнавський, Максим Ридзанич, знайомі відвідувачам Музею війни. Історії воїнів не раз були представлені в музейних виставкових проєктах та на тематичних заходах: "Аеропорт… Пекельна смуга", "Український Схід" та ін.

Рідні полеглих передали їхні особисті речі до фондозбірні Музею, який назавжди збереже пам'ять про героїв та їхню звитягу.

Обов'язково завітайте до Музею і дізнайтеся більше про українців польського походження, які воювали й гинули за Україну.

 

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.