У Любліні українці провели прибирання на могилах воїнів УНР

Члени Українського товариства разом з дітьми провели прибирання на могилах воїнів Української Народної Республіки на православному кладовищі в Любліні.

Як передає Укрінформ, про Українське товариство (Люблін, Польща) повідомило на своїй фейсбук-сторінці.

"Сьогодні прибирали ми могили воїнів Української Народної Республіки, що знаходяться на православному кладовищі в Люблині. У прибиранні традиційно взяли участь члени Українського Товариства з дітьми, але прибули також нові особи, які вперше включилися в це благородне діло. Подяка за підтримку Генеральному консульству України в Люблині.

Ці могили – це для українців Люблина місце національної пам'яті, адже на нашу пам'ять заслуговують ті, хто боровся за волю України понад 100 років тому…",  – наголосили у товаристві.

Подяка за підтримку висловлена Генеральному консульству України в Любліні, а також усім, хто своєю працею вшанував пам'ять борців за волю України напередодні Дня Незалежності України та 103-ї річниці Варшавської битви.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.