Путін звинуватив українців в антисемітизмі

Путін заявив, що "бандерівці вбили півтора мільйона євреїв"

Про це володимир путін сказав на засіданні російського оргкомітету "Перемога" у розмові з директором Центрального музею Великої Вітчизняної війни Олександром Школьником:

путін: А скільки євреїв було знищено в Україні нацистами та колабораціоністами, про яких зараз сказав головний рабин Росії?

Школьник: Не зможу точно відповісти, Володимире Володимировичу.

путін: А я вам скажу. А я вам скажу. Це півтора мільйони людей. Жінки, люди похилого віку, діти. Півтора мільйони людей. Якщо за Голокост було знищено нацистами шість мільйонів, то це чверть. Двадцять п'ять відсотків жертв. Олександре Яковичу, а хто це робив в Україні?

Школьник: Ну, власне, це робили, зокрема, і самі українці, які вступали...

путін: Які українці?

Школьник: ... у підрозділах.

путін: Які українці?

Школьник: У сенсі? У сенсі, ну?

путін: У прямому розумінні.

(Школьник намагається відповісти)

путін: Там були українці, які рятували інших людей. А хто нищив?

Школьник: Це були нацисти.

путін: Так. То були не просто нацисти. Це були ті колабораціоністи, про які зараз головний рабин росії сказав. Це ось якраз бандерівці і що з ними давали прямі вказівки. Німці навіть… навіть війська СС не вважали за можливе брати участь у цих масових репресіях. Вони практично передали це все до рук місцевих націоналістів та антисемітів. Ось. Це має пряме відношення до сьогодення. І все, чим ми займаємося, не повинно мати умоглядного значення. Це все конкретні речі, пов'язані з сьогоденням. Тому я також прошу вас на це звернути увагу.

Читайте  публікації, у яких історики спростовують російську пропаганду: "Традиційний український антисемітизм". Комуністична провокація 1963 року Богдана Кордюка , Антисемітизм в Україні? Павла-Роберта Маґочія. А також матеріали, присвячені темі Голокосту.

 

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.