АНОНС: онлайн-лекція Вахтанга Кебуладзе "Громадянська ідентичність українського суспільства. Еволюція та особливості"

Освітня платформа «У пошуках ідентичності» запрошує 12 березня о 19:30 доєднатися до онлайн-лекції «Громадянська ідентичність українського суспільства. Еволюція та особливості».

Лектор — Вахтанґ Кебуладзе, український філософ, публіцист, перекладач, спеціаліст із феноменології. Доктор філософських наук, професор кафедри теоретичної і практичної філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

Зараз ми проживаємо не тільки досвід великої, страшної війни, але водночас перебуваємо в епіцентрі динамічних змін, що зумовлюють єднання українського суспільства. Ці зміни засновані на цінностях громадянського суспільства, які ми виборюємо та захищаємо. Становлення ідентичності є тривалим і складним процесом, а її осмислення є ще складнішим. Якщо ми хочемо стати успішними як політична нація — маємо усвідомити свою єдність, спільну ідентичність.

Під час лекції поговоримо:

- що таке політична нація;

- чому для нас важливе усвідомлення спільної ідентичності української політичної нації і прийняття її з усією розмаїтістю;

- про довіру як цінність, притаманну демократичним суспільствам;

- про свободу, безпеку та відповідальність;

- чому необхідно переосмислювати історію та вчитись комунікувати її світу так, щоб стати зрозумілішими;

- про роль інтелектуалів у формуванні національної/громадянської ідентичності.

Доєднатися до події можна за цим лінком. 

Відеозаписи попередніх подій проєкту "У пошуках ідентичності":

 

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.