АНОНС: онлайн-лекція Вахтанга Кебуладзе "Громадянська ідентичність українського суспільства. Еволюція та особливості"

Освітня платформа «У пошуках ідентичності» запрошує 12 березня о 19:30 доєднатися до онлайн-лекції «Громадянська ідентичність українського суспільства. Еволюція та особливості».

Лектор — Вахтанґ Кебуладзе, український філософ, публіцист, перекладач, спеціаліст із феноменології. Доктор філософських наук, професор кафедри теоретичної і практичної філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

Зараз ми проживаємо не тільки досвід великої, страшної війни, але водночас перебуваємо в епіцентрі динамічних змін, що зумовлюють єднання українського суспільства. Ці зміни засновані на цінностях громадянського суспільства, які ми виборюємо та захищаємо. Становлення ідентичності є тривалим і складним процесом, а її осмислення є ще складнішим. Якщо ми хочемо стати успішними як політична нація — маємо усвідомити свою єдність, спільну ідентичність.

Під час лекції поговоримо:

- що таке політична нація;

- чому для нас важливе усвідомлення спільної ідентичності української політичної нації і прийняття її з усією розмаїтістю;

- про довіру як цінність, притаманну демократичним суспільствам;

- про свободу, безпеку та відповідальність;

- чому необхідно переосмислювати історію та вчитись комунікувати її світу так, щоб стати зрозумілішими;

- про роль інтелектуалів у формуванні національної/громадянської ідентичності.

Доєднатися до події можна за цим лінком. 

Відеозаписи попередніх подій проєкту "У пошуках ідентичності":

 

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?