АНОНС: Презентація книги "Міфи і таємниці останнього гетьмана України"

5 березня у Національній науковій медичній бібліотеці України відбудеться презентація книги "Міфи і таємниці останнього гетьмана України: з нагоди 150-річчя Павла Скоропадського".

Про це інформує Національна наукова медична бібліотека України.

Науково-популярне видання, присвячене життю і діяльності останнього Гетьмана всієї України Павлу Петровичу Скоропадському та огляду головних історичних здобутків і уроків доби Української Держави (29 квітня – 14 грудня 1918 р.).

У книзі вміщено фрагменти спогадів, статей та інтерв'ю самого Павла Скоропадського та його доньок Єлизавети й Олени.

Видання містить роздуми Скоропадського про Україну і себе, коротку хроніку життя, інформацію про маєткові та міські володіння Скоропадських, причини та перебіг захоплення ним влади під час державного перевороту 29 квітня 1918 року, конституційно-правові засади Української Держави того часу та багато ін.

Презентують видання:

- Ігор Степурін – директор видавництва "Саміт-Книга", голова Благодійного фонду "Бібліотечна країна", член правління ГО "Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів".

- Микола Томенко – доктор політичних наук, професор, засновник фонду "Рідна країна", автор низки книг "Україна: історія Конституції", "Абетка української політики", "Теорія українського кохання".

- Павло Гай-Нижник – доктор історичних наук, громадсько-політичний діяч, автор і співавтор 57 наукових монографій та близько 1000 наукових публікацій з історії та політології.

Коли: 5 березня о 15:00

Де: м. Київ, Національна наукова медична бібліотека України 

Також відбудеться онлайн-трансляція події на ютуб-каналі біюліотеки.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.