Харків'яни закликають підписати петицію про перейменування проспекту Гагаріна

Харків'яни закликають підписати петицію про перейменування проспекту Гагаріна на Зміївський шлях. До завершення збору підписів залишилося 25 днів.

На сайті Харківської міської ради 29 липня було зареєстровано петицію про повторне перейменування колишнього проспекту Гагаріна в Харкові. Її ініціатором став Артур Єдамов. У петиції йдеться:

"Прошу врахувати думку громадськості та повернути історичну назву Аерокосмічному проспекту — Зміївський Шлях.

Поточна назва проспекту (Аерокосмічний) має ряд недоліків.

Перший недолік - ця назва складно вимовляється. Другий - дублювання назви, бо вже існує вулиця Космічна, внаслідок чого можуть бути логістичні проблеми.

Назва Зміївський Шлях існувала до 1961 року і вказувала на напрям в сторону міста Зміїв, що залишається актуальним сьогодні і може позитивно впливати на міську навігацію".

Нагадаємо, Голова Харківської обласної військової адміністрації підписав 26 липня 2024 року розпорядження про перейменування низки вулиць і станцій метро у Харкові.

Зокрема, проспект Гагаріна отримав назву Аерокосмічний, хоча під час громадського обговорення ця назва не звучала взагалі. Вона з'явилася тільки під час засідання Робочої групи при Харківській обласній військовій адміністрації з питань деімперіалізації та деколонізації топонімії.

А серед запропонованих до обговорення були: проспект Зміївський (історична назва), Левка Лук'яненка та Сергія Корольова.

До речі, паралельно проспекту Аерокосмічному в Харкові йде вулиця Аерофлотська (в районі аеропорту). І це поєднання вже викликало низку мемів, і не тільки в Харкові.

Харківські активісти не були згодні з таким перейменуванням проспекту Гагаріна та деяких інших міських топонімів, і направили до ХОВА звернення, яке підписали понад 650 людей.

Втім, начальник ХОВА звернення проігнорував та підписав розпорядження, спираючись на рішення обласної робочої групи.

Підписати петицію щодо перейменування колишнього проспекту Гагаріна на Зміївський шлях (проспект) можна за посиланням https://petition.city.kharkov.ua/uk/8767.html

До завершення збору підписів залишилося 25 днів. Станом на 9 жовтня зібрано 1862 підписів з потрібних 5000.

 

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.