НАН України ліквідовує видавництво "Наукова думка"

Зачиняється також книгарня та онлайн-магазин видавництва.

Про це Читомо повідомили у видавництві "Наукова думка".

"Видавництво "Наукова думка", якому 102 роки, ліквідовують. Книжок у нас більше ніхто не зможе купити", — зазначила завідувачка відділу розповсюдження книжкових видань Віра Агеєва.

Щодо установи ініціювали процедуру банкрутства 5 жовтня 2024 року. "Наукову думку" ліквідовують у межах процесу оптимізації від НАН. Однак видавництво завершить видання, які залишилися в роботі.

"Видавництво завершить усі процеси, пов'язані з державними замовленнями, адже ми маємо розуміти, чи бюджетні кошти використали за призначенням", — додала заступниця директора з питань наукової та видавничої діяльності видавничого дому "Академперіодика" Олена Жук, яка є головою комісії з припинення діяльності видавництва "Наукова думка".

Останній день роботи книгарні видавництва "Наукова думка" — 2 грудня 2024 року. У зв'язку з цим проводять фінальний розпродаж літератури зі знижками до 75%.

Видавництво "Наукова думка" — науково-виробниче підприємство, що входить до складу НАН України. Установу створили у 1922 році, а очолив редакцію український письменник, історик та філолог Агатангел Кримський. Останні кілька років видавництво випускало енциклопедії різних напрямів та словники з української мови.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.