КМДА підтримала повернення вулиці Лаврській історичної назви – на честь Івана Мазепи

Комісія з питань найменувань Київської міськради підтримала петицію щодо повернення вулиці Лаврській ім'я гетьмана Івана Мазепи.

Про це повідомив історик, народний депутат України Володимир В'ятрович.

"Крига скресла! Сьогодні комісія з найменувань при Київському міському голові дала старт процесу повернення вулиці Лаврській імені Івана Мазепи. Ідеться про те, щоб скасувати нарешті ганебне рішення про перейменування більшої частини вулиці Мазепи на Лаврську, ухвалене в 2010 році на вимогу Януковича і очільника нині забороненої в Україні РПЦ Владіміра Гундяєва", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Володимир В'ятрович.

25 народних депутатів звернулися з відповідним закликом до Віталія Кличка і закликали підтримати петицію №11649, яка ще два роки тому зібрала необхідну кількість підписів. 8 із 12 членів комісії підтримали цю ініціативу.

Це означає, що на розгляд киян виноситься пропозиція повернути вулиці Лаврській від площі Слави до вулиці Добровольчих батальйонів ім'я Івана Мазепи, а решті цієї вулиці (від Добровольчих батальйонів до Наводницької площі) повернути історичну назву Новонаводницька.

Після громадського обговорення рішення буде винесено на розгляд Київради.

 

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.