У топ-50 книжок, які найчастіше купують за програмою "єКнига", лише одна історична

Український інститут книги опублікував добірку книг, які найчастіше купували 18-річні українці за програмою "єКнига".

Про це повідомили на сайті Українського інституту книги.

Всього за січень придбали понад 90 000 книжок на загальну суму 41,8 мільйона гривень. 82% книжок топу – це книги закордонних авторів. Фавориткою стала Коллін Гувер, чия книжка на першому місці у списку.

Серед книжок українського авторства до рейтингу увійшли дев'ять видань. Зокрема, до топ-10 потрапили два видання: "Так ніхто не кохав: Антологія української поезії про кохання" та "Антологія української поезії ХХ століття: від Тичини до Жадана" видавництва А-ба-ба-га-ла-ма-га.

Серед півсотні книг, які найчастіше купували 18-річні українці за програмою "єКнига", лише одне видання на історичну тематику, а саме Вахтанга Кіпіані ""Зродились ми великої години..." ОУН і УПА", що вийшла друком у видавництві Vivat.

Із повним переліком книг у рейтингу можна ознайомитись тут.

єКнига — програма державної підтримки, в межах якої українці й українки, яким виповнилося 18 років, можуть із настанням повноліття протягом року отримати допомогу від держави на купівлю книжок. Сума цієї допомоги – 908,4 грн.

 
Теми

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.