АНОНС: Публічне інтерв'ю з Антоном Дробовичем "Як зберегти правду про війну? Ідея Національного депозитарію (архіву)"

14 травня у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова відбудеться публічне інтерв'ю з Антоном Дробовичем на тему: "Як зберегти правду про війну? Ідея Національного депозитарію (архіву)".

Про це повідомили у прес-службі Музею "Голоси Мирних".

Війна росії проти України стала найбільш задокументованою в історії людства. В Україні сформувалися десятки ініціатив, які фіксують події і з 2014, і з 2022 року. Наразі у професійному середовищі активно обговорюється питання, як систематизувати й зберігати цей масив даних, а також хто саме цим має займатися.

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова ініціює запуск платформи для обговорення майбутнього документації та архівування даних про війну.

Цикл публічних інтерв'ю відкриє Антон Дробович — науковець, громадський діяч і керівник Центру прав людини та меморіалізації війни Київської Школи Економіки.

Модеруватиме інтерв'ю Наталія Ємченко, директорка з комунікацій SCM, членкиня наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Під час розмови будемо шукати відповіді на такі питання:

—⁠ ⁠Для чого потрібний Національний депозитарій документів про війну?

—⁠ ⁠Чим відрізняється документування від архівування? Які організації займаються цими справами в Україні і які фахові акценти вони мають?

—⁠ ⁠Як організувати процес та знайти консенсус організаціям, причетним до архівування та документування?

— ⁠Хто і як має фінансувати платформу збереження пам'яті про війну? Переваги і ризики приватного фінансування.

Вхід вільний за підтвердженою реєстрацією у Музеї "Голоси Мирних".

Реєстрація за посиланням.

Коли: 14 травня. Реєстрація о 17:45, подія 18:00 — 19:00

Де: Музей історії міста Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7).

 

Міф про 9 травня. Коли закінчилась війна?

Вдень 9 травня мені зателефонули з Москви і повідомили, що вся документація про капітуляцію німецько-фашистської Німеччини отримана і вручена Верховному Головнокомандувачу. Отже, закінчилася кровопролитна війна. Фашистська Німеччина та її союзники були остаточно розгромлені. /Жуков Г. К. "Воспоминания и размышления"/

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".