Спецпроект

Біля офісу НАТО в Брюсселі знайшли 200-кілограмову бомбу часів Другої світової

У Брюсселі сапери знешкоджують двохсоткілограмову авіабомбу часів Другої світової війни, що не вибухнула, яку було виявлено на місці будівництва нової штаб-квартири НАТО.

Про це повідомляє Кореспондент.

Боєприпас знайдено під час проведення земельних робіт. З настанням темряви сапери були змушені перервати процес знешкодження бомби.

В організації повідомили, що, незважаючи на проведення спецоперації поблизу чинної штаб-квартири Північноатлантичного альянсу, евакуація персоналу не проводилася, проте було ускладнено під'їзд до комплексу.

На певний час було перекрито рух прилеглим до будівництва бульваром Леопольда Третього.

Будівництво нового адміністративного комплексу НАТО, що обійдеться приблизно в 460 мільйонів євро, почалося у вересні і планується завершити до осені 2015 року.

Штаб-квартира НАТО є "містечком" з триповерхових панельних корпусів, яке було спішно побудовано в 1967 році після виходу Франції з військової організації НАТО і, як наслідок, вимушеного переїзду штаб-квартири альянсу з Парижа до Брюсселя.

Новий адміністративний комплекс НАТО в Брюсселі загальною площею 250 тисяч квадратних метрів побудують в сотні метрів від воріт нинішньої штаб-квартири Північноатлантичного альянсу.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.