Відреставровано шедевр українського німого кіно

28 жовтня о 19:00 в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі "Мистецький Арсенал" в рамках фестивалю "Молодість" відбудеться презентаційний показ відреставрованої класики українського німого кіно - фільму Георгія Стабового "Два дні" (1927) у супроводі камерного симфонічного оркестру Kyiv Classic Orchestra.

Про це повідомляє прес-служба Держкіно України.

"Два дні" (1927, Україна) - один із найвизначніших шедеврів українського німого кінематографу, перша українська стрічка, що здобула широке міжнародне визнання й потрапила в комерційний прокат США.

Журнал "Кіно" - часи, коли українські фільми були прибутковими (ФОТО)

Фільм було озвучено 1932 року: музику до звукової версії фільму написав Борис Лятошинський. Новий музичний супровід стрічки, який буде виконуватися оркестром наживо під час показу, на замовлення фестивалю "Німі ночі" 2011 року створив Юрій Михальчук (Dj U-Ra).

Цифрова реставрація стрічки була здійснена Національною кіностудією художніх фільмів імені Олександра Довженка. Відновлення "Двох днів" здійснено в рамках програми з відновлення української кінокласики.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.