Спецпроект

В музеї мадам Тюссо поповнення. ФОТО

В музеї воскових фігур мадам Тюссо з'явився гравець футбольного клубу "Барселона", Леонель Мессі. На підході - копія творця Apple, Стіва Джобса.

Про це повідомляє Спілка користувачів iPhone та iPad.

Приурочили появу Стіва Джобса у мадам Тюссо до річниці смерті творця Apple. Виглядає восковий Джобс надзвичайно реалістично.

Технології створення фігур за 200 років практично не змінились

Фігура обійшлася творцям в $ 200 000 і стала результатом тримісячної кропіткої роботи команди досвідчених скульпторів. Восковий двійник буде офіційно представлений громадськості 27 вересня 2012 в Гонконзі, після чого почнеться його тур по інших містах Азії.

Тим часом футболіста Леоніла Мессі вже можна подивитись в музеї. Він застиг у позі переможця з піднятими догори руками.

У роботі над восковими фігурами й донині використовується та сама методика, яку вперше застосувала мадам Тюссо більше двох сотень років тому. Анатомічні пізнання скульпторів дозволяють їм створювати більш ніж достовірні зображення. При роботі над восковою фігурою волоски вставляються в голову вручну невеликими прядками - за допомогою спеціальної роздвоєної голки. По завершенні цієї процедури волосся миється, підстригається і укладається. Кожна риска промальовується за допомогою гуаші, прожилки на білках очей створюються за допомогою тонких шовкових ниток.

 Обличчя Стіва Джобса виглядає дуже реалістично

 

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.