Перший в Україні пам’ятник Петлюрі планують установити у Вінниці

Цього року на День захисника України 14 жовтня у Вінниці заплановане відкриття першого пам’ятника Головному отаманові війська УНР Симону Петлюрі в повний зріст.

Місяць перед тим, 14 вересня, відбудеться презентація пам’ятника, повідомляє вінницький інформаційний портал "Vежа" з посиланням на місцеве видання "Реал".

"Такого пам’ятника в Україні ще немає, тому я вирішив, що потрібно увічнити пам’ять про Петлюру, адже він багато зробив для України. Пам’ятник буде бронзовий. На ньому Петлюра зображений у сидячому вигляді на лавочці. Виготовляли пам’ятник скульптори майстерні "Оврах"", – повідомив "Vежі" вінницький меценат Сергій Капуста.

Фото: Veжа

Автором пам’ятника є скульптор Володимир Оврах та двоє його синів, що також працювали над скульптурою.

"Пам’ятник буде виготовлено у натуральну величину – там Симон Петлюра сидить на лавці. За основу художнього образу ми взяли аналогічне фото. Радилися з цього приводу з істориком Олександром Федоришеним. Вирішили, що буде цікавим художнім поворотом "вставити" у руки Петлюрі карту України, на яку він дивитиметься і бачитиме дві головних позначки – "Вінниця" – тимчасова столиця УНР, – та "Київ" – столиця України, яку тимчасово було захоплено більшовиками в ході історичних подій. А встановити його плануємо на території двору будівлі обласного радіо. Це логічно, адже, як мені розповіли, в цьому будинку знаходився Будинок канцелярії Симона Петлюри у 1920-му році, – каже Володимир Оврах. – З пропозицією створити цю скульптуру до мене звернувся меценат Сергій Капуста. Дуже приємно, що у Вінниці буде така скульптура".

За його словами, пам’ятник виготовлено із бронзи і він уже відлитий. Залишається відшліфувати та скласти докупи всю композицію.

Фото Симона Петлюри, яке слугувало взірцем для пам'ятника

Це буде перший пам’ятник Голові Директорії УНР, який зображатиме його фігуру повністю. Досі існує лише погруддя Петлюри в Рівному, встановлене 2001 року.

Вулиця, на якій розташована будівля обласного радіо, де стоятиме пам’ятник, називається на честь Симона Петлюри. Свою назву вона одержала під час декомунізації вулиці радянського льотчика Валерія Чкалова.

Раніше повідомлялося, що цього року в Вінниці тривали зйомки фільму "Замах на Петлюру". Частина зйомок відбувалася на цій вулиці у цьому ж будинку.

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.

Влад Троїцький: «В Україні починає формуватися традиція усвідомлення генезису»

Інтерв’ю з театральним режисером Владом Троїцьким для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.