РЕЗУЛЬТАТИ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПІДТРИМКУ "ІСТОРИЧНОЇ ПРАВДИ"

22 серпня 2017 року "Історична правда" звернулася до своїх читачів із редакційним зверненням "Закритися, чи змінитися".

Наша команда оголосила кампанію збору коштів "Від Незалежності до Незалежності". Ми мали зібрати 1 мільйон гривень від 26-го Дня Незалежності 24 серпня 2017 року до 100-річчя проголошення Незалежності УНР 22 січня 2018 року.

Перевірка надходжень забрала трохи більше часу, ніж планувалося. Близька 15 тисяч гривень через певні технічні причини банк не зарахував на рахунки ІП.

Поза тим маємо із вдячністю повідомити нашим читачам, що доброчинці пожертвували необхідну суму для того, щоб "Історична правда" не тільки не закривалася, а стала кращою.

Загальна сума пожертв склала 1 мільйон 76 тисяч 608 гривень.

Ближчим часом ми докладніше поінформуємо наших читачів про перебіг краудфандінгу, структуру пожертв, повідомимо про склад Наглядової ради та принципи звітування.

Відповіді на найбільш поширені питання доступні у нашій редакційній колонці "Що ми зробимо із вашими грошима?"    

Читайте також: 

"Історична правда": закритися чи змінитися? ЗВЕРНЕННЯ РЕДАКЦІЇ

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.