"Історична правда": закритися чи змінитися? ЗВЕРНЕННЯ РЕДАКЦІЇ

Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця! Ми розкажемо про виклики, з якими зустрівся найбільш популярний український сайт про минуле, та як ви можете допомогти.

Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!  Ми розкажемо про виклики, з якими зустрівся найбільш популярний український сайт про минуле, та як ви можете допомогти.

Хто ми?

Влітку 2010 року проект "Історична правда" заснували три українські журналісти та історики: Вахтанг Кіпіані, Павло Солодько та Олександр Зінченко.

 Співзасновники проекту: Олександр Зінченко, Вахтанг Кіпіані, Павло Солодько "і прімкнувший до них" Кирило Галушко у день третьої річниці заснування "Історичної правди"

Майже відразу після президентських виборів 2010 року і обрання президентом Віктора Януковича стало ясно, що українське суспільство потребує незалежного громадського ресурсу, який би урівноважував політику спрямовану на просування некритичного бачення радянського минулого.

Для створення "Історичної правди" не було нічого окрім бажання. Невеликі гроші для оплати хостінгу та для однієї редакторської ставки виділила інтернет-газета  "Українська правда". Але решта редакторів та автори усі роки існування проекту працювали безоплатно, як волонтери.    

Що ми зробили?

Ми створили найбільш популярний сайт про історію в Україні. Один з головних майданчиків для важливих дискусій навколо минулого.

"Історична правда" від свого заснування - це:

понад 23 мільйони користувачів,

близько 9 тисяч науково-популярних, наукових та полемічних публікацій.

600 авторів

7 спецпроектів: "Голодомор", "Голокост від куль", "Динамічний музей", "Канадіана", "Катинська справа", "Пам’ятаймо Волинь", "Українська Революція"

У співпраці із українськими видавництвами ми започаткували "Бібліотеку Історичної правди", у якій вийшло вже 6 книжок.

 Що не так?

"Історична правда" з’явилася як спонтанна реакція на радикальні зміни у історичній політиці часів Януковича. У нас не було часу замислитися над інституційною стабільністю проекту. Треба було діяти. А після подій Революції Гідності, російської збройної агресії та початку Війни за Незалежність, ми зіткнулися із новими непереборними викликами.

Після Майдану і початку російської агресії українці захотіли більше дізнаватися про свою історію. Саме у березні 2014 року був встановлений рекорд – 1 мільйон відвідувачів протягом місяця.

Проте.

Беззмінний випусковий редактор сайту Павло Солодько був мобілізований до українського війська.

Олександр Зінченко прийняв пропозицію долучитися до формування нової політики пам’яті в Україні і був призначений заступником директора Українського інститут національної пам’яті.

Вахтанг Кіпіані ділив свої волонтерські обов’язки головного редактора "Історичної правди" із роботою в якості автора однойменного телевізійного проекту.

Оновлення сайту руками одного редактора замість трьох не могло не позначитися на роботі "Історичної правди".

Ми стали менше публікувати текстів. Ми не могли задовольнити зростання попиту суспільству на історичну інформацію.    

Чи "Історична правда" закривається?

Ми зрозуміли, що на нас очікує вибір між двома "З": закритися, або змінитися.

Яке з двох "З" ми мусимо вибрати – залежить від вас.

Що ми зробили і що будемо робити?

Ми вирішили, що ми будемо більш корисними суспільству, якщо створимо стабільну інституцію, яка забезпечуватиме ефективність проекту "Історична правда".

Ми заснували Громадську організацію "Історична правда" та відкрили банківський рахунок.

Зміни, які ми плануємо, потребують роботи 4 редакторів, проект-менеджера, коректора. До нашої редакційної команди вже приєднався молодий історик, випускник Могилянки Ігор Бігун. Діяльність ГО потребує супроводу юриста та бухгалтера. 

Ми оголошуємо кампанію збору коштів "Від Незалежності до Незалежності". Ми маємо зібрати 1 мільйон гривень від 26-го Дня Незалежності 24 серпня 2017 року до 100-річчя проголошення Незалежності УНР 22 січня 2018 року.

Ми також плануємо створити "вічний фонд" - ендаумент, який буде покривати витрати проекту в майбутньому.

Ми розраховуємо на грантову підтримку міжнародних організацій та допомогу соціально відповідального українського бізнесу, українських меценатів. Ми також усвідомлюємо, що диверсифікація джерел нашого існування (приватні пожертви, грантова підтримка, волонтерські зусилля та кошти від контекстної реклами) є основою незалежності нашого ресурсу. Саме тому для нас важлива кожна гривня допомоги від наших читачів-доброчинців.

Ми усвідомлюємо, що у країни, яка воює, є тисячі важливіших витрат. З іншого боку агресор перетворив історію на поле бою. Підтримка "Історичної правди" - це не тільки підтримка правди, але й ваш спротив інформаційній війні. 

Будь ласка, познайомте нас із людьми з корпоративного бізнесу, фондами, звичайними людьми, які готові підтримати українську історію гривнею.

Ми спілкуємося через нашу сторінку на Facebook та через електронну скриньку istpravda@gmail.com

Які зміни ми плануємо?

"Історична правда" буде оновлюватися частіше і більш якісно: більше цікавих новин від українських і світових наукових інституцій, музеїв, дослідників, більше популярних і наукових текстів про важливі сторінки минулого, більше публікацій унікальних артефактів та цікавих книжкових оглядів.

Ми готуємо нові статті для наших спецпроектів "Голодомор""Пам’ятаємо Волинь" та інших.

"Історична правда" щойно запустила новий спеціальний проект "Українська Революція", що присвячений бурхливим подіям 1917-1921 років.

Наприкінці року ми відкриємо спеціальну сторінку "Нескорені" про український визвольний рух.

У наших планах – спеціальний проект про історію взаємовпливів українців і євреїв.

Ми готуємо нову сторінку "Музей преси".

Ми мріємо про низку нових спецпроектів, які присвячені історії інших країн та історії Об’єднаної Європи. 

Ми хотіли б також створити спеціальні сторінки про Крим і киримли, про Княжу добу та історію Козацтва, більше пізнавальних матеріалів-екскурсій цікавими історичними закутками України та світу. 

"Історична правда" виходить в офф-лайн: ми хотіли б частіше виступати з публічними лекціями та тренінгами в містах і містечках по всій Україні.

Дякуємо, що були з нами всі ці роки! Віримо, що з вашою допомогою "Історична правда" зможе зробити набагато більше!

Реквізити ГО "IСТОРИЧНА ПРАВДА":

Для пожертв у гривнях:

ЄДРПОУ/ДРФО 39857368 
ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" (МФО 320649) 
рахунок № 26001052651971 
валюта — українська гривня. Призначення: статутна діяльність ГО.

Можливо Вам буде зручніше переказати пожертву на картку "ПриватБанку" 5168 7556 1748 3793 (отримувач — головний редактор проекту Кіпіані Вахтанг Теймуразович), кошти з цієї картки також використовуються на фінансування діяльності "Історичної правди".

Для пожертв у доларах США:

Найменування компанії/company Name: IСТОРИЧНА ПРАВДА ГО

Рахунок компанії в банку/The bank account of the company: 26000052652807

Найменування банку/Name of the bank: PJSC CB "PRIVATBANK", 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE

SWIFT Code банку/Bank SWIFT Code PBANUA2X

Адреса компанії/Company address: UA 01001 м. Київ вул. Олександра Кошиця б.10/21 кв. 380

IBAN Code: UA243206490000026000052652807

Рахунок у банку-корреспондента/Account in the correspondent bank: 001-1-000080

SWIFT Code банку-корреспондента / SWIFT-code of the correspondent bank: CHASUS33

Банк-корреспондент/correspondent bank: JP Morgan Chase Bank, New York ,USA

Для пожертв у євро:

Найменування компанії/company Name: IСТОРИЧНА ПРАВДА ГО

Рахунок компанії в банку/The bank account of the company: 26009052672189

Найменування банку/Name of the bank: PJSC CB "PRIVATBANK", 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE

SWIFT Code банку/Bank SWIFT Code PBANUA2X

Адреса компанії/Company address: UA 01001 м. Київ вул. Олександра Кошиця б.10/21 кв. 380

IBAN Code: UA083206490000026009052672189

Рахунок у банку-корреспондента/Account in the correspondent bank: 400886700401

SWIFT Code банку-корреспондента / SWIFT-code of the correspondent bank: COBADEFF

Банк-корреспондент/correspondent bank: Commerzbank AG, Frankfurt am Main, Germany

Призначення - voluntary donations

ДЯКУЄМО!

 

Андрій Андрушків: Був гурманом життя. Спомини побратима про Арсена Федосенка

Арсен Федосенко був військовим фотографом, служив у 518-му батальйоні у складі 1-ї окремої бригади спеціального призначення імені Івана Богуна. 10 червня Арсен отримав важке поранення на Харківщині. У нього залишилась дружина Анна і двоє синів.

Юрій Юзич: Штаб Євгена Коновальця у Берліні

14 червня день народження творця ОУН Євгена Коновальця. Мало хто знає, що близько 10 років свого життя він провів у Берліні, коли розвивав УВО та розгортав український націоналістичний рух. І робив це зі свого штабу, який на фото. Цей дім, де досі збереглась відзнака ОУН на фасаді, був власністю очільника легальної української сили в Польщі - по якій Коновалець працював як лідер нелегальної бойової мережі.

Тімоті Снайдер: Надії російських пропагандистів на Америку

Публікуємо фрагменти з передмови до книги Джулії Девіс про російських телепропагандистів In Their Own Words ("Їхніми словами").

Ігор Кулик: Давайте шукати репресованих разом!

Незважаючи на те, що реконструкція приміщення Архіву на Пухівській у зв'язку з війною тимчасово призупинена, одним із ефективних інструментів відновлення правдивої родинної історії став Сервіс з пошуку інформації про репресованого в один клік. Команда Архіву національної пам'яті запустила його минулого року до символічної дати – Дня пам'яті жертв політичних репресій. За майже 13 місяців послугами Сервісу скористалися 412 заявників.