У Броварській школі в День пам'яті та примирення на дітях були пілотки з червоними зірками

8 травня під час лекції в Броварах, що на Київщині, другокласники мали на головах пілотки з червоними зірками. А в руках дітей та на стенді можна було побачити літературу із забороненою комуністичною символікою.

Як пише "Україна молода" з посиланням на місцеве видання "Трибуна Бровари", лекцію вів краєзнавець та письменник Володимир Дем'яненко.

Лекцію проводив краєзнавець та письменник Володимир Дем'яненко
Лекцію проводив краєзнавець та письменник Володимир Дем'яненко

На лекції, яку проводили в місцевій бібліотеці для дорослих, йшлося про боротьбу з нацизмом.

Слухачами були другокласники навчально-виховного комплексу. Майже всі з них були вдягнені в пілотки Червоної армії періоду Другої світової війни.

Замість автентичного значка, на головних уборах прикріпили червоні зірки із тканини. Частина дітей мали при собі символ вшанування пам’яті - червоний мак. Окремі дітлахи були вбрані у вишиванки.

 

Як зазначає видання, Володимир Дем’яненко розповідав про подвиги та цікаві випадки під час боротьби Червоної армії проти нацистів. Свої розповіді він ілюстрував фотографіями.

У дітей в руках, а також на тематичному стенді посеред зали, можна було помітити книжки, на обкладинках яких зображені заборонені серп і молот, а також елементи так само заборонених георгіївських (гвардійських) стрічок.

Відділ культури Броварської міської ради прозвітував про лекцію на «Фейсбуці». Але допис викликав хвилю обурення в коментарях, тож його видалили.

 

Керівник відділу Катерина Мелікова зазначила, що допис зник саме через суспільний резонанс, а не через визнання помилки.

Зі слів очільниці відомства, книжки були випущені до ухвалення декомунізаційного закону, тож під заборону не потрапляють. Водночас чиєю ідеєю було вдягти на дітей пілотки, вона не знає.

Директор Навчально-виховного комплексу (8-ї школи) Андрій Холодний підтвердив, що лекцію Володимира Дем’яненка відвідували учні двох других класів НВК. Однак про інцидент із пілотками та символікою, як запевняє педагог, він не в курсі.

Згідно із законом про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, заборона не поширюється на книжки, видані до ухвалення закону
Згідно із законом про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, заборона не поширюється на книжки, видані до ухвалення закону

Юрист Українського інституту національної пам’яті Сергій Рябенко розповів, що відповідно до закону про засудження тоталітарних режимів, заборона на використання зображення комуністичної символіки та георгіївських (гвардійських) стрічок не поширюється на бібліотечні фонди.

Однак у цьому випадку, ймовірно, йдеться про навмисне публічне демонстрування обкладинок книжок у потрібному контексті, що може підпадати під заборону.

Він також зауважив, що ця символіка на радянських орденах не заборонена, але лише на їхніх оригіналах, а не підробках, муляжах і зображеннях будь-де.

Як повідомлялося, 63% міського населення України підтримують рішення про визнання квітки червоного маку за офіційний символ пам’яті за полеглими у Другій світовій війні в Україні.

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".

Свято присяги УНР

"Всі оглядаються назад і дивляться на вулицю, по якій проноситься кілька автомобілів: "Он Петлюра... Спереду... " 14 жовтня 1919 року у тимчасовій столиці УНР Камʼянці-Подільському відбулась урочиста присяга чиновників та війська