У Великій Британії знайшли найбільший в історії скарб часів англосаксів

У Великій Британії металошукачі виявили найбільший в історії скарб золотих монет часів англосаксів

Про це пише Бабель.

 

Знахідку виявили на території поля у західному Норфолку. Копачі знайшли чотири ємності зі 131 золотою монетою. Деякі з них були викарбувані у Візантійській імперії, але більшість — у королівстві Меровінгів і датуються початком VII століття.

Фахівець Британського музею Гарет Вільямс заявив, що це "надзвичайно важлива знахідка", яка відноситься до тієї ж ери, що й поховання корабля VI і VII століття в Саттон-Гу біля Вудбріджа в Саффолку, і є "найбільшим скарбом монет того періоду".

Крім монет, схожих на ті, що раніше знайшли в Саттон-Гу, також були знайдені штампований золотий кулон, золотий злиток і два інші золоті предмети. За словами археологів, це наводить на думку, що скарб слід розглядати як злиток, що оцінюється за вагою, а не за номіналом.

Принцип доміно. З чого почалася Велика Війна

Сім пострілів сербського студента Гаврила Принципа призвели до початку Першої світової війни. Але чому вбивство спадкоємця престолу Габсбургів мало такі катастрофічні наслідки для всього людства? Хто побачив, що політичні сили розставлені, як доміно, і запустив механізм, який перекроїв карту Європи?

Скаутське братерство Литви та України

На початку ХХ століття уся Литва і значна частина України перебувала під кількасотлітньою російською окупацію. Українцям, до певної міри, пощастило більше, бо частина українських земель входила також і до складу Австро-Угорської імперії, під більш демократичною владою, керованою з Відня австрійським імператором (цісарем). Саме тому український скавтинг зміг організуватись у 1911 році

Капітуляція Петра І, пенсія Кримському хану і боротьба за незалежність України

В 1700 році московити мали обрати нового патріарха. Замість цього Петро І відміняє патріархат і планує стати найвищим цивільним і релігійним лідером країни. Він оголошує себе рятівником християнського світу від ворогів Господа в Османській імперії. Вимагає передати йому ключі від Храму Гробу Господнього та інших святих місць в Єрусалимі. Коли йому це не вдається — він вирішує захопити Константинополь, щоб привласнити місто з витоками православ‘я, підкорити Візантійську імперію і отримати статус «Третього Риму». Мріє отримати титул імператора і бути похованим у Софійському соборі в Константинополі

Ватикан, витоки східної політики та війна в Україні

Католицька Церква свідомо визначила Східну політику, маючи дві можливості: або гостро протиставитися комунізму і «героїчно загинути» на тих землях, або «в динамічно змінній ситуації у світі шукати більш ефективних шляхів, які б привели до кінцевої перемоги»