Олексій Копитько
Заступник голови правління Українського центру розвитку музейної справи

Олексій Копитько: Дві рецензії на фільм "Таємний щоденник Симона Петлюри"

"Таємний щоденник Симона Петлюри" — це пропаганда. Не "м’яка сила", а саме пропаганда, тому що зроблена недостатньо витончено, місцями — корстубато. І оцінювати картину має сенс тільки як пропагандистський продукт, на який платники податків витратили 23,6 млн грн в рамках підтримки національно-патріотичного кінематографу.

Украдений тризуб або Як припинити знищення пам’яток

Історію з московським аукціоном треба пройти до кінця. Таким чином можна створити прецедент, який засвідчить, що Україна насправді дбає про свою спадщину і блокуватиме спроби торгувати нею. І ось алгоритм, за яким мають діяти наші державні органи...

Музеї в пошуках свого депутата

Виявилося, що серед 450 депутатів нема жодного (!), кого можна було б назвати представником інтересів музеїв. Лобісти автопрому, аграрного сектора, алкоголю і тютюну є, а музеїв - нема. І зараз музейна спільнота активно обговорює список можливих кандидатів на свого представника у ВР. (рос)

Олексій Копитько: Хто лобіює "монетизацію" музеїв

Розробка цієї приватної компанії спрямована на включення музейних зібрань у... фінансовий обіг держави і перетворення їх у ліквідні активи для подальшого використання в якості застави, продажу, обміну тощо. Ця загроза не зникла, а стала навіть більш гострою в силу політичної ситуації.

Музейний заколот-3. Маневри

Найголовніше прозвучало дуже чітко - міністр готовий переглянути кадрові рішення і оголосити публічні конкурси на посади керівників музеїв і заповідників, які опинилися в епіцентрі скандалу. Це той варіант, який дозволить мінімізувати репетиційні втрати для всіх. (рос)

Музейний заколот-2. Чому і як треба реформувати музеї

Значну частину працівників музеїв складають дами бальзаківського віку. Саме завдяки їм музеї ще живуть. Але ці ж кадри мають ряд недоліків. Головне - їх ніхто не вчив працювати в конкурентному середовищі. Вони продовжують жити стереотипом, що відвідати музей - обов'язок кожного. (рос)

Збережи Старий Херсонес. Севастопольці проти забудовників

Дозвіл на спорудження будинків прямо на залишках античної пам'ятки підписував син Анатолія Толстоухова Валентин. Чиновники отримали земельні ділянки і продали їх бідолахам, які спробували побудуватися в охоронній зоні. (рос.)