Спецпроект

Євген Захаров для проєкту «Дисиденти» про «несовковий» Харків та те, кого вважати дисидентом

Чути правду – це змінити власні погляди і жити за каноном «допоможи» і «підтримай» тих, хто потрапив у капкан несправедливості.

Дисидент Євген Захаров народився у Харкові 12 листопада 1952 року. Ще у молодості Євген з такої затятої радянської людини, після знайомства з українськими націоналістами стає глибоко патріотичною людиною, яка стає на барикади національно-визвольного руху.

Нині голова Правління Української Гельсінської спілки з прав людини та директор Харківської правозахисної групи. Все життя він присвятив захисту прав людей та вивченню дисидентського руху, але – як зізнався в інтерв'ю – вкрай рідко розповідає про себе як дисидента і особистість.

Євген написав понад 200 публікацій, які присвятив правам людини та громадянському суспільству, розказав про репресії в Радянському Союзі в Україні. Нагороджений орденом Свободи "…за багаторічну активну правозахисну діяльність, відстоювання прав людини, вагомий внесок у відтворення історичної правди та з нагоди Дня Свободи…", згідно з Указом Президента України від 25 листопада 2008 р.

Відео створене в рамках проєкту "Дисиденти".

Книгу "Дисиденти" ви можете завантажити на сайті видавництва "Віват".

Чому сьогодні важливо говорити про дисидентів?

Вступне слово головного редактора "Історичної правди" Вахтанга Кіпіанi.