Спецпроект

Бельгійський дослідник каже, що розгадав таємницю скарбів тамплієрів

Бельгійський філолог Руді Камбіо, що спеціалізується на середньовічній літературі, стверджує, що скарби лицарського ордену тамплієрів можуть зберігатися в Бельгії, в містечку Водек в провінції Ено.

Бельгійський філолог Руді Камбіо, що спеціалізується на середньовічній літературі, стверджує, що скарби лицарського ордену тамплієрів можуть зберігатися в Бельгії, в містечку Водек в провінції Ено.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на брюссельську газету "Суар".

Згідно з публікацією, валлонський міністр історичної та культурної спадщини Бенуа Лютжен дав вказівку своїм співробітникам бути готовими до організації археологічних розкопок у цій місцевості, яку називають у Валлонії Країною пагорбів.

На висновки про поховання скарбів хрестоносців в Ено дослідник старовинних текстів вийшов випадково.

Він задався метою довести, що знамениті "Пророцтва магістра Мішеля Нострадамуса", або "Центурії", не можуть належати перу прованського лікаря, алхіміка і астролога.

На думку Камбіо, твір, авторство якого нібито приписав собі Нострадамус, не міг бути написаний в середині XVI століття.

Він, згідно з його висновками, належить перу пікардійського ерудита і написаний двома століттями раніше.

Камбіо знайшов у тексті пікардійські і фламандські слова, які, як він стверджує, не міг вживати прованський автор XVI століття. Ймовірний плагіатор відредагував текст, але, на думку філолога, не зміг приховати всіх слідів істинного авторства.

Подальші дослідження привели Камбіо до висновку, що справжнім автором тексту є Ів де Лессін, 15-й абат Цистерцианського абатства Камброн, заснованого в 1148 році монахами-посланцями Святого Бернара і яке розташовувався між сучасними бельгійськими містами Монс і Ат.

Філолог вважає, що Нострадамус під час паломництва в Камброн заволодів текстом де Лессіна.

Бельгійський дослідник побачив у закодованому, як нерідко бувало у середньовічних авторів, тексті вказівку на сім маршрутів, які ведуть до скарбу, захованого нібито за дорученням магістра Жака де Моле тамплієрами в 21 бочці у зв'язку зі знищенням ордена в 1307 році французьким королем Філіппом Красивим.

Одним із цих маршрутів скористалися тамплієри для доставки своїх скарбів, а інші шість призначені для того, щоб майбутній лідер відродженого ордена, іменований у "Центуріях" Очікуваним, міг з цього тексту визначити місце скарбу.

Камбіо стверджує, що знайшов це місце за деталями маршрутів. 

"Скарб тамплієрів", в якому нібито зберігаються золото і коштовності, предмети культу, реліквії й архіви, необхідний для відновлення діяльності ордену, оточений легендами і чутками.

Різні дослідники та авантюристи намагалися визначити його місцезнаходження протягом століть. Цьому скарбу присвячено кілька сторінок скандальної книги Майкла Бейджента, Річарда Лі, Генрі Лінкольна "Свята кров і Святий грааль", яка надихнула письменника Дена Брауна на створення "Коду да Вінчі".

Загадковості відкриття Камбіо додає той факт, що передбачуване місцезнаходження скарбу виявилося точно в місці, де сім'я Камбіо проживає з XIII століття, і це змушувало філолога кілька разів починати дослідження з нуля, не довіряючи такому збігу.

Автор "Суар" питає: "Чи покажуть одного разу розкопки, що 66-річний Руді Камбіо - і є той самий Очікуваний з "Центурій"?

Сам дослідник у відповідь на це стверджує, що його "єдиною метою є віддати належне пам'яті Іва де Лессіна, чий головний твір присвоїв собі самозванець".

Як Хрущов Україні Крим віддав. Спогади Олексія Аджубея

"...Навряд чи Хрущов міг припустити, що передача Криму Україні, яку він підносив як великий акт, який скріпляв навіки дружбу російського й українського народів, стане шістдесят років потому каменем спотикання у відносинах між Росією й Україною".

Брати Шептицькі і єврейський народ. Частина І

Одним із вагомих епізодів у життєписі Митрополита Андрея Шептицького, як і в життєписі його молодшого брата бл. свщмч. Климентія — Праведника Народів Світу, є їхня участь у порятунку галицьких євреїв у часи Голокосту. Більшість інформації черпаємо зі спогадів очевидців, Порятунок євреїв — спільна справа братів, як і діяльність, спрямована на погашення антисемітських настроїв у тодішньому суспільстві, хоча більшість документів підписана самим Митрополитом. Парадокс у тому, що о. Климентій Шептицький був визнаний «Праведником народів світу» за порятунок євреїв у часи Голокосту, натомість заслугам Митрополита Андрея у такому визнанні було відмовлено.

Лютнева драма президента Бенеша

За столом в кабінеті президента Чехословаччини на Празькому Граді сидів сивий хворий чоловік. Президенту Едвардові Бенешу було лише 63 роки, проте постійні хвороби і тиск з боку політичних опонентів цілковито виснажили його. Президент щойно підписав призначення нового комуністичного уряду. Його держава, яку він власноруч засновував, будував і за яку бився десятиліттями, провалювалася в морок комуністичної диктатури. І під вироком Чехословаччині стояв його, Едварда Бенеша, підпис. Одного з найбільших демократів в історії центральної Європи ХХ століття.

Панас Мирний у 1917 році. Живий і голодний статський радник

Ні, Панас Мирний не помер у ХІХ столітті. Він та Іван Нечуй-Левицький - два письменники-класики, хто пережив революцію. І хоча його роман "Хіба ревуть воли, як ясла повні" вивчали в школі всі без винятку покоління українців, для більшості цей факт - неабияка новина.