Спецпроект

Бельгійський дослідник каже, що розгадав таємницю скарбів тамплієрів

Бельгійський філолог Руді Камбіо, що спеціалізується на середньовічній літературі, стверджує, що скарби лицарського ордену тамплієрів можуть зберігатися в Бельгії, в містечку Водек в провінції Ено.

Бельгійський філолог Руді Камбіо, що спеціалізується на середньовічній літературі, стверджує, що скарби лицарського ордену тамплієрів можуть зберігатися в Бельгії, в містечку Водек в провінції Ено.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на брюссельську газету "Суар".

Згідно з публікацією, валлонський міністр історичної та культурної спадщини Бенуа Лютжен дав вказівку своїм співробітникам бути готовими до організації археологічних розкопок у цій місцевості, яку називають у Валлонії Країною пагорбів.

На висновки про поховання скарбів хрестоносців в Ено дослідник старовинних текстів вийшов випадково.

Він задався метою довести, що знамениті "Пророцтва магістра Мішеля Нострадамуса", або "Центурії", не можуть належати перу прованського лікаря, алхіміка і астролога.

На думку Камбіо, твір, авторство якого нібито приписав собі Нострадамус, не міг бути написаний в середині XVI століття.

Він, згідно з його висновками, належить перу пікардійського ерудита і написаний двома століттями раніше.

Камбіо знайшов у тексті пікардійські і фламандські слова, які, як він стверджує, не міг вживати прованський автор XVI століття. Ймовірний плагіатор відредагував текст, але, на думку філолога, не зміг приховати всіх слідів істинного авторства.

Подальші дослідження привели Камбіо до висновку, що справжнім автором тексту є Ів де Лессін, 15-й абат Цистерцианського абатства Камброн, заснованого в 1148 році монахами-посланцями Святого Бернара і яке розташовувався між сучасними бельгійськими містами Монс і Ат.

Філолог вважає, що Нострадамус під час паломництва в Камброн заволодів текстом де Лессіна.

Бельгійський дослідник побачив у закодованому, як нерідко бувало у середньовічних авторів, тексті вказівку на сім маршрутів, які ведуть до скарбу, захованого нібито за дорученням магістра Жака де Моле тамплієрами в 21 бочці у зв'язку зі знищенням ордена в 1307 році французьким королем Філіппом Красивим.

Одним із цих маршрутів скористалися тамплієри для доставки своїх скарбів, а інші шість призначені для того, щоб майбутній лідер відродженого ордена, іменований у "Центуріях" Очікуваним, міг з цього тексту визначити місце скарбу.

Камбіо стверджує, що знайшов це місце за деталями маршрутів. 

"Скарб тамплієрів", в якому нібито зберігаються золото і коштовності, предмети культу, реліквії й архіви, необхідний для відновлення діяльності ордену, оточений легендами і чутками.

Різні дослідники та авантюристи намагалися визначити його місцезнаходження протягом століть. Цьому скарбу присвячено кілька сторінок скандальної книги Майкла Бейджента, Річарда Лі, Генрі Лінкольна "Свята кров і Святий грааль", яка надихнула письменника Дена Брауна на створення "Коду да Вінчі".

Загадковості відкриття Камбіо додає той факт, що передбачуване місцезнаходження скарбу виявилося точно в місці, де сім'я Камбіо проживає з XIII століття, і це змушувало філолога кілька разів починати дослідження з нуля, не довіряючи такому збігу.

Автор "Суар" питає: "Чи покажуть одного разу розкопки, що 66-річний Руді Камбіо - і є той самий Очікуваний з "Центурій"?

Сам дослідник у відповідь на це стверджує, що його "єдиною метою є віддати належне пам'яті Іва де Лессіна, чий головний твір присвоїв собі самозванець".

«Симон Петлюра інтернаціоналізує українське питання піснею»: невідома історія тріумфу «Щедрика» в Європі

«Завдяки цій державній інституції генерал Петлюра, керівник нової республіки вирішив спробувати показати світу окремішнє існування та етнічну ідентичність свого народу. – Пише французький критик.
– Які ці люди далекі від нашого мізерного прагматичного менталітету, яка в них відчувається віра! Дві години співу "a capella" іноземною мовою закінчилися чотирикратним викликом на біс – це характеризує найкраще успіх цього вечора».

Акт Злуки. Спогад архієпископа Варлаама

Легкою сніжною імлою окритий, зранку прокинувся Київ, але піднялося вгору сонце й розвіяло імлу. Вздовж вулиць і бульварів стоять, мов дівчата в шлюбних сукнях, вкриті інеєм дерева. По всіх, пухнатим снігом вкритих, вулицях незвичайний рух. Організації, школи, діти, молодь і старше громадянство, все святочно вдягнене, гуртками й поодинці – поспішає до Св. Софії на велике свято

Шибениці на Західній Україні на початку 1945 року

Привселюдні страти повстанців на початку 1945 року на території Чернівецької області та України загалом як спроба НКВД подолати опір населення радянським завойовникам. До історії ще одного радянського злочину

Карл XII в Україні. Розповідь кароліна. Частина друга

Відбулася Полтавська битва, про яку багато написали люди, які заздрили Карлу ХІІ і хвалили росіян. Я можу впевнено заявити, що шведи виграли так само, як і росіяни. Росіяни зранку Полтавської битви втратили стільки ж людей, скільки ми втратили наприкінці битви. Якби росіяни виграли так славетно, як вони і їхні прихильники намагаються стверджувати, то вони мали б переслідувати шведську армію. Але армія тільки на другий день перейшла через Дніпро