Спецпроект

У Німеччині вийде фільм про юність Гітлера

У Німеччині сьогодні виходить у прокат фільм швейцарського режисера Урса Одерматта "Mein Kampf" ("Моя боротьба"), присвячений юнацьким рокам Адольфа Гітлера у Відні.

Фільм знятий за однойменною п'єсою Джорджа Таборі, вперше поставленою в 1987 році. П'єса з того часу користується незмінним успіхом у ФРН, повідомляє Lenta.ru з посиланням на Zeit.

За сюжетом молодий Адольф Гітлер приїжджає до Відня, щоб вступити до Академії мистецтв. Він поселяється в притулку для бездомних і ділить дах з двома віденськими євреями - торговцем бібліями Шломо Герцлом, який, крім біблій, продає порнографію, і божевільним кухарем на прізвище Лобковіц, котрий вважає себе богом.

Літній Шломо відчуває необхідність допомогти хлопцю і бере Гітлера під свою опіку: готує йому, пере, стежить за зовнішнім виглядом і навіть підстригає йому вуса, першим надавши їм характерну "гітлерівську" форму.

Він посвячує молодика у свої плани, розповівши, що пише книгу "Моє життя". Ця назва йому, втім, здається недостатньо помітною і в підсумку він змінює її на "Моя боротьба".

Саме Шломо втішає Гітлера після того, як той вдруге провалився на іспитах у віденську Академію мистецтв і навіть намагався покінчити життя самогубством. Він дає йому пораду спробувати свої сили в політиці. Молодий Гітлер швидко сходиться з ультраправими і незабаром стає їхнім лідером.

У ролі Гітлера знявся молодий актор Том Шилінг, який, щоб відповідати образу Гітлера у віденський період, схуд на 10 кілограмів і вивчив діалект. За задумом режисера, фільм повинен бути максимально автентичним. Німецьке товариство з оцінки кіно-і медіапродукції, до складу якого входять 70 експертів від усіх федеральних земель Німеччини, вже присвоїло фільму оцінку "особливо цінний".

Причини масового полисіння дітей у Чернівцях влітку 1988 року

Взятися за написання цієї статті спонукали мене публікації, у яких протягом 30 років після трагедії, що зачепила багатьох чернівчан, продовжують поширювати брехню про причини масового полисіння у Чернівцях. І найголовніше, що змусило це зробити - передчасний відхід у вічність мого колеги по роботі та товариша - Анатолія Галіна, який у часи тоталітарного режиму не побоявся піти проти системи, завдяки зусиллям якого стали відомі справжні причини полисіння у Чернівцях влітку 1988 року.

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.