Американські прокурори проти "спроб відновити громадянство США" Дем'янюку

Американські прокурори кажуть, що опиратимуться тому, що вони назвали "'нахабною'' спробою відновити громадянство США Івану Дем'янюку - вихідцю з України, якого депортували до Німеччини, де визнали винним у воєнних злочинах.

Про це повідомляє ВВС.

Прокурори також заявили, що Дем'янюк намагався представити себе жертвою після того, як суд у Німеччині в травні визнав його причетним до вбивства тисяч людей у таборі Собібор на території Польщі.

У Німеччині засудили українця. За німецькі злочини

Дем'янюк твердить, що невинний. А його захист доводить, що існує секретний звіт Федерального бюро розслідувань США, де йдеться про те, що ідентифікаційна картка Дем'янюка як наглядача у Собіборі є радянською фальшивкою.

Адвокати кажуть, що уряд США не зумів оприлюднити цей важливий доказ на захист Дем'янюка. Прокурори ж твердять, що захист намагається використати цей аргумент, щоби поставити під сумнів позбавлення Дем'янюка американського громадянства у 2002 році.

"Я звинувачую Німеччину". Промова Дем'янюка в мюнхенському суді

Суд Мюнхена 19 травня засудив Дем'янюка до п'яти років тюремного ув'язнення. Проте судова влада дозволила йому залишитися на волі до завершення розгляду апеляції по його справі.

Зараз він перебуває у приватному будинку для людей похилого віку, а німецький суд тим часом розпочав попереднє розслідування по новій справі, цього разу щодо концтабору Флоссенбюрг.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.