Американські прокурори проти "спроб відновити громадянство США" Дем'янюку

Американські прокурори кажуть, що опиратимуться тому, що вони назвали "'нахабною'' спробою відновити громадянство США Івану Дем'янюку - вихідцю з України, якого депортували до Німеччини, де визнали винним у воєнних злочинах.

Про це повідомляє ВВС.

Прокурори також заявили, що Дем'янюк намагався представити себе жертвою після того, як суд у Німеччині в травні визнав його причетним до вбивства тисяч людей у таборі Собібор на території Польщі.

У Німеччині засудили українця. За німецькі злочини

Дем'янюк твердить, що невинний. А його захист доводить, що існує секретний звіт Федерального бюро розслідувань США, де йдеться про те, що ідентифікаційна картка Дем'янюка як наглядача у Собіборі є радянською фальшивкою.

Адвокати кажуть, що уряд США не зумів оприлюднити цей важливий доказ на захист Дем'янюка. Прокурори ж твердять, що захист намагається використати цей аргумент, щоби поставити під сумнів позбавлення Дем'янюка американського громадянства у 2002 році.

"Я звинувачую Німеччину". Промова Дем'янюка в мюнхенському суді

Суд Мюнхена 19 травня засудив Дем'янюка до п'яти років тюремного ув'язнення. Проте судова влада дозволила йому залишитися на волі до завершення розгляду апеляції по його справі.

Зараз він перебуває у приватному будинку для людей похилого віку, а німецький суд тим часом розпочав попереднє розслідування по новій справі, цього разу щодо концтабору Флоссенбюрг.

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?

Осип Тюшка. 40 років поряд зі Степаном Бандерою

Він був одним із найближчих друзів Степана Бандери. Вони потоваришували ще під час навчання у Стрийській гімназії. Разом входили до керівних ланок у Пласті й ОУН, мали близькі ідейні переконання й погляди на національно-визвольних рух, одночасно відбували ув'язнення в гітлерівському концтаборі Заксенхаузен, спільно розбудовували структуру ОУН революційної після Другої світової війни і були об'єктами оперативних розробок кдб. Тільки роль і місце у тих чекістських планах і заходах для кожного відводилися різні.