Син Хрущова: "Встановлення пам'ятника Сталіну - ознака демократії"

Встановлення погруддя Сталіна в Запоріжжі свідчить про те, що в Україні панує демократія. Тоді як у Росії подібний пам'ятник вимагав би санкції самого Путіна. А взагалі у відродженні сталінізму Росія пішла далеко вперед, і її вже не наздогнати.

Про це в інтерв'ю "Експресу" сказав син керівника СРСР (1953-1964) Микити Хрущова Сергій, який уже 20 років мешкає в США.

"Я б так емоцiйно не реагував на цю подiю, - сказав Хрущов. - Якраз встановлення пам'ятника Сталiну свiдчить про те, що в Українi панує демократiя. Нехай з усiма негативними рисами, характерними для перехiдного перiоду (зокрема судами над опозицiєю), але демократiя! У Росiї таке справдi неможливе, бо подiбну акцiю мав би санкцiонувати Путiн".

Микита Хрущов на обкладинках американських журналів (ФОТО)

На думку Хрущова-молодшого, з точки зору відродження сталінізму Росія, безумовно, пiшла так далеко вперед, що, мабуть, її вже нiкому не наздогнати:

"I взагалi - сьогоднi в Росiї при владi значною мiрою перебувають представники ФСБ, котрi намагаються реабiлiтувати полiцiйну державу як таку. Тому чи варто дивуватись, що вони обливають брудом мого батька, а Сталiна i Берiю представляють, кажучи сучасною лексикою, ефективними менеджерами. Звичайно, це - нонсенс, але якщо вам постiйно втовкмачуватимуть такi речi, то рано чи пiзно ви в них повiрите".

За словами сина керівника СРСР, він сам свого часу навчався в унiверситетi за коротким курсом ВКП(б) i "вiрив, що Троцький завжди був ворогом народу, а Ленiн та Сталiн робили революцiю. У той час як Бухарiн ночами сипав скло в тiсто, з якого робили булки".

"Ось сьогоднi в Росiї люди живуть приблизно за такою iсторiєю, - сказав Хрущов. - Не дай Боже, щоб це сталося i в Українi!"

Читайте також: "Подарунок" Хрущова. Як Україна відроджувала Крим"

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.