В ЗАПОРІЖЖІ ВІДКРИЛИ ОНОВЛЕНИЙ БЮСТ СТАЛІНА (фото)

На вулиці біля будівлі Запорізького обласного комітету Компартії України відкрили пам'ятники Йосипу Сталіну і партизанці Зої Космодем'янській.

Про це повідомляють "Українські Новини".

Новий бюст Сталіна виглядає так само, як і його попередник (підірваний невідомими в новорічну ніч), і виготовлений із того ж матеріалу - силуміну, сплаву алюмінію з кремнієм.

Пару новому силуміновому Сталіну склав монумент радянській партизанці Зої Космодем'янській, "виготовлений на прохання харківських комуністів".

 На відкриття відновленого погруддя Сталіну в Запоріжжя приїхали комуністи з усієї України. Всі фото: reporter.zp.uа

Обидва саморобні пам'ятники встановлено на вулиці перед будинком обкому КПУ у скляних вітринах - один ліворуч від входу, інший праворуч. Додатково скляні вітрини захищені металевими огорожами.

Відкриттю комуністичних бюстів передувала демонстрація, в якій узяло участь близько тисячі людей. Рух центральною магістраллю Запоріжжя було перекрито протягом години.

Сталін у савані у вітрині

У офіційному проханні до міліції забезпечити порядок під час відкриття нового Сталіна комуністи назвали свій захід "зустріччю виборців із народним депутатом Бабуріним".

Сам нардеп від КПУ зазначив, що погруддя охоронятимуть: "Так, ми вживатимемо додаткових заходів охорони. Які саме, я вам не скажу, адже це означає зробити нас беззахисними".

Й.В.Сталін - "вождь і учитель людства в боротьбі за мир, демократію і соціалізм"

В ході заходу відбулася бійка між кореспондентом телеканалу ICTV Дмитром Морозом, який вступив у полеміку з приводу пам'ятника Сталіну з людьми, одягненими в форму ветеранів ВВВ. B результаті учасники акції завдали журналістові декілька ударів. За Морозова заступилися міліціонери, які вивели його за територію загорожі.

Тим часом запорізькі націоналісти висловили прагнення рішуче зупинити "червоно-коричневу чуму", повідомляє "Інтерфакс". Місцева організація партії "ВО Свобода" організували "політ-моб "Влуч y ката України". Партійці пропонували запоріжцям зіграти в дартс, кидаючи дротики в портрет Сталіна.

 Зоя Космодем'янська - радянська диверсантка родом із Тамбовщини, у листопаді 1941 року палила будинки підмосковних селян, щоб у них не могли квартирувати німці. Видана російськими селянами нацистам, була повішена, ставши в СРСР символом незламної комсомолки

Нагадаємо, що перше погруддя Сталіну в Запоріжжі було встановлено 5 травня 2010 року перед будинком Запорізького обкому КПУ. За його виготовлення комуністи заплатили 109 тисяч гривень.

28 грудня 2010 невідомі пошкодили бюст, відрізавши йому голову. Відповідальність за скоєне взяла на себе націоналістична організація "Тризуб".

У новорічну ніч 31 грудня невідомі підірвали пам'ятник Сталіну, проте встановити їхні особи слідству наразі не вдалося.

Звинувачення у пошкодженні пам'ятника Сталіну в Запоріжжі було пред'явлено дев'ятьом "тризубівцям". Вони були заарештовані, проте 13 квітня Жовтневий районний суд Запоріжжя звільнив їх з-під арешту на поруки народних депутатів України.

Про легенди й міфи стосовно "пам'ятника" Сталіну в Запоріжжі читайте на "Історичній Правді".

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.