На Рiздво вiдвалився шматок Колізею

У неділю, 25 грудня, із зовнішнього боку римського Колізею відвалився невеликий фрагмент стіни.

 

Про це повідомляє "Газета по-українськи" з посиланням на Corriere della Sera.

Шматок стіни міг упасти через наплив туристів, яким в католицьке Різдво дозволили відвідати амфітеатр безкоштовно.

Видання відзначає, що в результаті інциденту, що стався приблизно о 12:30 за місцевим часом, ніхто не постраждав. За словами директора Колізею Росселb Реа, саме цю ділянку пам'ятника планується реставрувати в березні 2012 року.

Кошти на роботи надасть відомий італійський бізнесмен Дієго Делла Валле, власник взуттєвого бренду Tod's. Передбачається, що він виділить на реставраційні роботи близько 26 мільйонів євро, при цьому в обмін на фінансову допомогу Делла Валле отримає права на зображення Колізею.

Про подію стало відомо від туристів, які повідомили про обвалення маленького фрагмента стіни римській поліції.

Невеликі обвалення в Колізеї відбуваються не вперше. У травні 2010 року також відвалився один фрагмент стіни, проте він був більше - половина квадратного метра. За даними фахівців, в стінах Колізею близько 3 тисяч тріщин.

Нагадаємо, у серпнi 2011 року в Кам'янцi-Подiльському внаслiдок дощiв обрушилася частина Нової (Великої) вежi.

 

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.