Спецпроект

Великий музей майя в Мексиці отримав архітектурну нагороду. ФОТО

Днями журі архітектурного конкурсу Латинської Америки Premio Iberoamericano CIDI присудило авторам проекту будівлі "Великого музею світу майя" звання найкращого проекту 2012 року в категорії "Культура".

Про це пише est.ua.

Свою нагороду за це незвичайне спорудження архітектори компанії Grupo Arquidecture отримають на урочистій церемонії, яка відбудеться в березні цього року.

Грандіозну будівлю Gran Museo Del Mundo Maya - "Великого музею світу майя" - побудовано в столиці штату Юкатан місті Меріда. Музей був відкритий для відвідувачів у вересні минулого року.

Museo Del Mundo Maya є важливим проектом штату Юкатан, влада якого прагне до збереження і розвитку культурної спадщини в регіоні. За допомогою експозицій та інтерактивних дисплеїв, встановлених в новому музеї, відвідувачі можуть познайомитися з багатою історією древньої цивілізації майя.

Будівля "Великого музею світу майя"

Зовнішній вигляд будівлі, обплетенї металевими конструкціями, має схожість з пташиним гніздом і, за задумом архітекторів, символізує природу культури майя.

У центрі композиції знаходиться священне дерево майя - Сейба. А гніздо - це символічне житло головного божества майя - Кукулькана (в ацтеків - Кетцалькоатля), який повелівав небом і мав вигляд пернатого змія.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.