Археологи знайшли палац майя, якому понад тисяча років

Мексиканські вчені знайшли раніше невідомий палац цивілізації майя.

Про це повідомляє ВВС.

Залишки будівлі висотою шість метрів, довжиною 55 метрів і шириною 15 метрів були виявлені під час розкопок на місці стародавнього міста Кулуба на півострові Юкатан.

Науковці переконані, що палац використовували протягом двох історичних епох, починаючи з VII століття нашої ери.

У Національному інституті антропології та історії Мексики вважають, що палац, ймовірно, використовувався протягом двох періодів історії мая - спочатку з VII по IX століття нашої ери, а потім з середини IX по XI століття.

Дослідники також вивчають чотири інших будівлі в цьому районі, зокрема вівтар, рештки двох житлових будинків і круглу споруду, яка, ймовірно, є піччю.

"Ця робота - лише початок, адже ми знайшли одну з найбільш об'ємних структур, але ж є й інші", - цитує агентство Reuters Альфредо Барреру, археолога з Національного інституту антропології та історії.

Є побоювання, що знахідка може постраждати від впливу сонця і вітру, тому природоохоронці розглядають ідею засадити лісом археологічну зону Кулуби поблизу популярного карибського курорту Канкун.

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем

Роман Кирчів: «Як намагалися мене заарканити»

Склалося так, що з юних років я опинився у полі зору чи не найзловіснішого витвору більшовицької тоталітарної системи, її органів безпеки. Вони намагалися зробити мене своїм прислужником і за непокору переслідували та всіляко шкодили і пакостили мені.

«Вироки виконувати негайно!...»

22 травня минула 73 річниця оголошення Військовим судом оперативної групи (ВСОГ) «Вісла» перших смертних вироків

Петлюра без бронзи, але у кольорах

Рік 1917-й ще не був роком Симона Петлюри. Незаперечним лідером українського національного руху він став року 1919.