ФАРІОН ХОЧЕ ПРИБРАТИ ТЕРМІН "ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА"

Депутати від "Свободи" Ірина Фаріон та Юрій Михальчишин внесли до парламенту законопроект, яким пропонується вилучення терміна "Велика Вітчизняна війна" з нормативно-правових актів України та навчальної літератури.

Відповідний законопроект був зареєстрований у понеділок, повідомляє УП.

Як написав на своїй сторінці у Facebook "свободівець" Олександр Аронець, депутати пропонують вилучити це слово як таке, що "спотворює історичну правду".

"Метою прийняття даного проекту Постанови є забезпечення правдивого й об’єктивного трактування історії України, утвердження історичної справедливості, збереження пам’яті про боротьбу за незалежність України проти всіх окупаційних режимів", - цитує пояснювальну записку Аронець.

"Міністерська та урядова запопадливість перед керівництвом сусідньої держави лежить у річищі новітніх ідеологем, неодноразово висловлених президентом Російської Федерації Володимиром Путіном, про те, що Росія перемогла б у Великій Вітчизняній війні й без участі України, що "саме Росія, Радянський Союз зірвали людиноненависницькі, криваві, зухвалі плани нацистів, не дозволили фашистам оволодіти світом", - заявляють автори.

Зважаючи на вищезазначене, депутати вбачають доцільним "вилучити термін "Велика Вітчизняна війна" з нормативно-правових актів України та навчальної літератури, рекомендованої для середніх загальноосвітніх шкіл та вищих навчальних закладів".

Як відомо, у 2011 році міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що термін "Велика Вітчизняна війна" у шкільних підручниках "усюди відновлено".

Йозеф Мислівечек та Максим Березовський: чех та українець, які підкорили музичну Італію

Долі цих двох блискучих композиторів перетнулися у щасливий для обох, сповнений надій і планів момент життя. Сталося це рівно 250 років тому – 15 травня 1771 року. Цього дня Йозеф Мислівечек та Максим Березовський складали іспит в Болонській філармонічній академії.

“На рівні держави схаменулися вшановувати Праведників коли майже нікого не лишилося”

14 травня вперше в історії незалежної України буде відзначати День пам'яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. У світі таких людей називають Праведниками, а держава Ізраїль та Меморіальний комплекс історії Голокосту Яд Вашем нагороджують їх почесним званням Праведник народів Світу. 2659 людей, які проживали на території сучасної України, визнано Праведниками народів Світу, проте на сьогодні в живих залишилося менш як 17 героїв

Місія "Незалежність"

Після повернення із Закарпаття до Кракова, де 1–4 квітня 1941 року вже відбувся ІІ Великий збір ОУН(б), Кук отримав від Проводу нове завдання. Тепер він мав готувати спеціальні мобільні політичні відділи українських націоналістів (похідні групи), щоб створити самоуправління й розбудувати мережу Організації в Україні. Для цього Кук організував і очолив Центральний штаб похідних груп революційної ОУН

Павло Судоплатов проти Євгена Ляховича

За рік до того, як старший лейтенант держбезпеки Павло Судоплатов убив у Роттердамі керівника ОУН Євгена Коновальця, він завів справу на Євгена Ляховича, про якого в одному з документів зазначено: «Вважається одним із найкращих дипломатів і розвідників серед націоналістів». Розсекречені матеріали цієї справи з архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу зрозуміти, чому у 1930-ті роки органи ДПУ так зацікавилися Євгеном Ляховичем, як йому вдалося привернути увагу урядових кіл Великої Британії до українського питання і чому рішення про його подальшу розробку у 1959 році приймала колегія КДБ при Раді Міністрів СРСР