АНОНС: У Києві амазонки оповідатимуть про скарби скіфів

У неділю, 12 лютого, відбудеться театралізована екскурсія "Таємниці степових курганів" у Музеї історичних коштовностей України.

Войовнича амазонка запросить відвідувачів музею у загадкову Скіфію та розповість про звичаї, вірування та сакральні обряди свого народу.

Кожний зможе дізнатися, що приховують українські "степові піраміди", помилуватися скарбами скіфських володарів і побачити на власні очі, як відкрилася світу унікальна археологічна знахідка ХХ століття — славнозвісна царська пектораль.

 

Кількість місць обмежена, тож попередньо необхідно зареєструватися за телефоном (044) 280-13-96 або за посиланням https://goo.gl/ZQjTYp

Вартість участі — 50 грн, без додаткової плати за вхід до музею чи Лаври. Прохід до Лаври через головну браму.

Місце: Музей історичних коштовностей України, вул. Лаврська, 9

Час: Неділя 12 лютого, о 14:00

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.

Соратник Скоропадського, ідеолог гетьманського руху: до 150-річчя Сергія Шемета

150 років тому, 6 червня 1875 року на Полтавщині народився Сергій Шемет – борець за незалежність України у ХХ столітті; діяч "Просвіти", "Братства Тарасівців", "Лубенської республіки", Української Народної Партії, один із засновників Української Партії хліборобів, співфундатор позапартійної організації "Український союз хліборобів-державників"; журналіст, співредактор журналу "Хліборобська Україна"; особистий секретар гетьмана Павла Скоропадського; брат Володимира і Миколи Шемета.