На Дніпропетровщині пам'ятник невідомому офіцерові намагалися здати на брухт. ФОТО

Двоє невідомих мешканців Дніпра зрізали й намагалися вкрасти бронзовий пам'ятник Невідомому офіцерові, що здати на брухт.

Про це інформує Цензор.НЕТ з посиланням на Департамент комунікації Національної поліції.

Пам'ятник Невідомому офіцерові є частиною меморіального комплексу "Братська могила мирний жителів - жертв фашизму та невідомого радянського воїна". Він розташований у лісопарковій зоні неподалік с. Кільчень Магдалинівського р-ну Дніпропетровської обл.

Факт осквернення меморіалу зареєстровано 19 квітня. Зловмисників удалося затримати на місці злочину.

Памятник Неизвестному офицеру на Днепропетровщине пытались украсть для сдачи в металлолом 01

Крадіжку намагалися скоїти двоє мешканців Дніпра, які ніде не працюють. Чоловіки встигли порізати бронзову конструкцію на частини і вже вантажили її на автомобіль, щоб вивезти й здати на брухт. Поруч із ними співробітники поліції виявили три газові балони із системою для газової різки, газовий ключ, саперну лопату й троси.

Памятник Неизвестному офицеру на Днепропетровщине пытались украсть для сдачи в металлолом 02

Памятник Неизвестному офицеру на Днепропетровщине пытались украсть для сдачи в металлолом 03

У даний час слідче відділення магдалинівської поліції внесло даний факт до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 297 Кримінального кодексу України (осквернення могили).

За скоєне зломисникам загрожує штраф до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арешт на строк до 6 місяців, обмеження волі терміном до 3-х років або позбавення волі на тйо самий строк.

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.