Сьогодні відкривається сьомий Книжковий арсенал. РОЗКЛАД ЗАХОДІВ

Сьогодні в Києві розпочинає роботу VIІ Міжнародний фестиваль "Книжковий арсенал". Ми відібрали кілька подій, які стосуються історії, що відкриватимуть фестиваль.

16:00 - 16:45 

Відкриття виставки з нагоди Року Джозефа Конрада-Коженьовського (Джозеф Конрад - англійський письменник польського походження, уродженець Житомирської області України)

За участі Євгена Нищука (Міністр культури України), Яна Пекла (Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні), Джудід Гоф (Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні).

Місце: Сцена "Кафе Європа".

17:00 - 17:45 

Презентація книги "Олександр Шумський. Життя, доля, невідомі документи" та видавничої серії "Україна. Європа: 1921 1939".

Учасники: Юрій Шаповал, Оля Гнатюк, Ігор Гирич, Віктор Рибчук.

Організатор: Україна модерна, Українські пропілеї.

Місце: зал "Папір"

20:00 - 20:50

Публічне інтерв'ю з Девідом Саттером (США) "Менше знаєш, краще спиш" з нагоди виходу його книжок українською:  "Менше знаєш, краще спиш. Шлях Росії до терору та диктатури за Єльцина і Путіна" і "Доба безумства".

Учасники: Микола Княжицький, Олексій Панич.

Модератор: Леонід Фінберг.

Організатор: Темпора.

Місце: Сцена "Кафе Європа".

Місце проведення всіх заходів - Мистецький арсенал, м. Київ, вул. Лаврська, 10-12.

Про інші заходи можна дізнатися з Програми фестивалю.

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.