Російська нацгвардія повертає найменування частин військ НКВД

Федеральна служба військ Національної гвардії РФ повертає своїм частинам радянські нагороди часів Другої світової війни і почесні найменування Внутрішніх військ НКВД-МВД.

Рішення про це вже ухвалено, а ініціативу запропонували ветерани, повідомляють "Известия". Зараз у відомстві складають список батальйонів, загонів, полків, бригад і дивізій, яким буде повернуто радянські регалії.

"Повернення нашим підрозділам імені Дзержинського — це, передусім, прохання наших ветеранів, — повідомив "Известиям" командувач ФСВНГ генерал-полковник Сергій Меликов. — Багато з них служили і виконували бойові завдання саме як "дзержинці". Коли вони звертаються з відповідними клопотаннями до керівництва ФСВНГ, ми їхні прохання залишити без уваги не можемо".

Першим на черзі є Саратовський інститут Росгвардії, якому знову нададуть ім’я Фелікса Дзержинського. Його повна назва звучатиме як "Саратовський військовий червонопрапорний інститут ім. Дзержинського Ф. Е.".

Саратовське військове училище відкрилося в 1932 році як школа з підготовки командирів-прикодонників. Пізніше навчальний заклад став готувати офіцерів Внутрішніх військ, а в 1966 році йому присвоїли найменування "імені Дзержинського Ф. Е.". У 1982 році училище нагородили орденом Червоного парапора.

Загалом, військовим історикам ще доведеться провести копіткі дослідження, аби встановити, які саме частини і з’єднання Внутрішніх військ НКВД були попередниками формувань сучасної Росгвардії.

Прихильники цього рішення аргументують його потребу ще й тим, що війська НКВД (зокрема, 10-та дивізія і Окрема армія НКВД) добре проявили себе в бойових діях на фронтах німецько-радянської війни:  під час Сталінградської битви в 1942 році, битви на Курській дузі 1943 року тощо.

Нагдаємо, Федеральну службу військ Національної гвардії Російської Федерації (Росгвардія) було створено 5 квітня 2016 року на основі Внутрішніх військ МВС РФ. Попередником ВВ МВС РФ були Внутрішні війська (внутрішня охорона) НКВД-МГБ-МВД СРСР.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.