АНОНС: День народження доньки Грушевського відзначать вечіркою в родовому маєтку

Літо – пора вечірок просто неба, пора сонця та лимонаду. Пропонуємо Вам відпочити в тіні садиби Грушевських у центрі Києва та провести цей вечір, занурившись в українську культуру, традиції.

Запрошуємо на Hrushevskiy Garden Party ІІ: щорічне святкування Дня народження Катерини Грушевської – фольклориста, етнолога, видатної науковиці.

Тематичною складовою вечірки послугувало дослідження Катерини – "Українські народні думи". Цей корпус – неперевершений і на сьогодні – став лебединою піснею Катерини Грушевської: до першого тому вона зібрала 13 текстів і 117 варіантів дум, до другого – 20 дум і 176 варіантів.

 Родина Грушевських. Катерина сидить поруч з батьком

Стоять: Олександр, Ганна, Михайло, Марія. Сидять: Сергій та Ольга Шамраєви, Катерина, Глафіра Захаріївна.

Фото грудня 1906 

А ще розробляла унікальні сюжети й програми: "Навколо дикунової душі", "До соціології старцівства", "Програма збирання матеріялів до українського народного сонника", "Про голе тіло як магічний засіб".

Пропонуємо зануритися в тему її досліджень, прямуючи за звуками традиційних духових інструментів, піснями бандуристів і етно-електронними варіаціями української музики.

Садиба Грушевських на Паньківській, 9 

Музичний полудень і такий же музичний вечір в саду Грушевських передбачає наступну програму:

16.00 – Майстер-клас "Традиційні духові українські інструменти"

17.00 – Українські народні думи у виконанні бандуристів

18.00 – "Думи" на килимах

19.00 – Виступ гурту GO-A

Постійно діятимуть творчі майстер-класи для дітей та дорослих та розваги від BABAI – оригінальні дерев’яні іграшки

Поповнити енергію допоможе вулична їжа.

17 червня 2017, субота, початок о 15.00

МІсце: Музей Михайла Грушевського (Київ, вул. Паньківська, 9).

Вхідний квиток: 60 грн. (діти у супроводі батьків – безкоштовно).

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."