АНОНС: "Розсекречена історія ХХ сторіччя" — авторська екскурсія Олександра Іщука

Які таємниці приховували архіви радянських спецслужб? Як знахідки, зроблені в розсекречених архівах, змінили уявлення про причини та перебіг знакових подій української історії ХХ сторіччя: Українську революцію 1917-1921 рр., Голодомор, діяльність ОУН та УПА?

У межах проекту авторських екскурсій від Національного музею історії Уукраїни запрошуємо на екскурсію-лекцію українського історика, дослідника українського визвольного руху та архівів радянських спецслужб, завідувача відділу історії України ХХ ст. Історичного музею Олександра Іщука.

 

Автор має намір разом з відвідувачами порівняти той світ і те бачення подій та явищ, які просувала радянська пропаганда, з тими фактами, які стали відомими завдяки розсекреченню архівів. Під час заходу будуть продемонстровані унікальні архівні фото та документи.

Автор екскурсії готовий до дискусії та не має наміру ухилятися навіть від найгостріших питань відвідувачів. 

Субота, 10 червня, 16.00.

Місце: Національний музей історії України (м. Київ, вул. Володимирська, 2).

Повна вартість — 75 грн (купувати вхідний квиток не потрібно). Прохання попередньо зареєструватися за формою: https://goo.gl/SKUvsZ.

Додаткова інформація за телефоном (044) 278-48-64.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."