АНОНС: Terra Ucrainica: відкрита презентація нового історичного атласу

«Terra Ukrainica. Історичний атлас України і сусідніх земель» адресовано в однаковій мірі – як вибагливим шанувальникам карт та історії, так і читачеві, який раніше не мав часу чи можливості занурюватись у складні сюжети старовини й недавнього минулого.

Про це повідомляє Likбез. Історичний Фронт.

 

"Два роки тому виникла ідея узагальнити наші попередні напрацювання у вигляді красивого ілюстрованого атласу, із текстовим супроводом у науково-популярному жанрі. Ми задумали викласти у картах історію України та навколишніх теренів (від Балтики до Каспію), починаючи з кімерійських часів і до АТО" - розповідають автори атласу.

"Наш принцип – поєднання наукової коректності та дружньої простоти викладу. Гадаємо, цей атлас – ще й чудове подарункове видання, яке здатне здивувати новизною та потішити якістю поліграфічного й змістовного виконання" - дадають вони.

Учасники презентації матимуть змогу поспілкуватися з творчим колективом: Дмитром Вортманом, Яковом Гордієнком, Максимом Майоровим та Євгеном Синицею, подивитися, а також придбати атлас.

Час: 31 травня, четвер, 18.30

Місце: Червоний корпус КНУ імені Тараса Шевченка, вул. Володимирська, 60, Аудиторія 349

Вхід вільний

Читайте також:

Восьмий "Книжковий арсенал". РОЗКЛАД "ІСТОРИЧНИХ" ПОДІЙ

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.