АНОНС: На Київщині відкриють барельєф Юрію Отмарштейну

До 100-ліття перебування корпусу Січових Стрільців у м. Боярці відбудеться відкриття барельєфу полковнику Юрію Отмарштейну.

Про це повідомляють на Фейсбук-сторінці "Під Покровом Тризуба".

 Портрет Юрія Отмарштейна

Автор портрету — Артур Орльонов на замовлення Благодійного фонду "Героїка"

19 листопада 1918 року до Боярки увійшов Перший підрозділ Січових Стрільців під командуванням Івана Андруха, а вже 20-го листопада полковник Юрій Отмарштейн провів парад українських військ у місті (а це приблизно 5000 осіб кадрових військових).

Зцієї нагоди організатори запланували наступну програму на 18 листопада:

13:00 на станції "Боярка" відкриття барельєфу Юрію Отмарштейну за участі реконструкторів ВІК "Повстанець".

16:00 презентація фільму та книги "Позивний Бандерас" за участі знімальної групи та авторів у Боярському будинку культури.

"Ці дві події об'єднанні не лише спільною датою та містом, але й ланцюгом нашої історії, що пов'язує покоління борців за волю та цілісність України. Як 100 років тому, так і сьогодні триває війна зі східним ворогом – Росією.

Сьогодні ми маємо створити захисну фортецю з нашої історії, мови, культури та традицій. Тому не втомлюємося у Боярці розкривати маловідомі сторінки нашого минулого, розповідати про героїв та героїнь, які віддано служили українській ідеї і продовжують це робити" - відзначають організатори заходів.

Час: 18 листопада, неділя, 13:00, 16.00

Місце: Залізнична станція "Боярка", Боярський будинок культури.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.