Білизну дружини Гітлера продали на аукціоні у Британії за $7,5 тисяч. ФОТО

На аукціоні у Великій Британії продали комплект шовкової нижньої білизни дружини Адольфа Гітлера Єви Браун. Покупець віддав за нього 6,3 тисячі фунтів стерлінгів (близько 7,5 тисяч доларів).

Як повідомляє Громадське із посиланням на CNN, за білизну дружини Гітлера заплатили анонімно, покупець зробив ставку телефоном.

 
Фото: аукціонний будинок Humbert & Ellis

У комплект входять нічна сорочка (2600 фунтів стерлінгів) і труси Єви (3700 фунтів стерлінгів), на яких є вишивка у вигляді її ініціалів. Також збереглася етикетка, на якій зазначено, що вони були зроблені в 1944 році в Баварії.

Спочатку аукціонний будинок Humbert & Ellis сподівався отримати за білизну Єви Браун по 800 фунтів стерлінгів. Однак на аукціоні виник ажіотаж, і ціна лотів піднялася в сім разів.

 
Фото: аукціонний будинок Humbert & Ellis

Також на аукціоні продали золотий браслет зі свастикою і портретом Гітлера. Він належав дружині нацистського лідера Германа Герінга. За аксесуар віддали 1850 фунтів.

Єва Браун була коханкою Гітлера, а згодом і дружиною. Вона вийшла за нього заміж у 1945 році і померла, скоївши з ним самогубство, наступного дня після їхнього одруження.

Аукціоніст Джонатан Гумберт заявив, що існує "багаторічний інтерес" до об'єктів Другої світової війни.

"Триває багаторічний інтерес до особистих артефактів з таких сумнозвісних цифр Другої світової війни, і відповідно на такі предмети, навіть без походження, завищують високі ціни", — зазначив Гумберт.

Продаж нацистських пам'яток у Великій Британії не є незаконним, але деякі аукціонні будинки відмовляються продавати такі об'єкти.

"Ми вважаємо, що такі предмети не є доцільними на ринку для особистого прибутку чи жартівливих інтересів, а повинні розміщуватися в архівах, музеях або в освітньому контексті", — зазначила Карен Поллок, генеральна директорка освітнього трасту Голокосту.

"Кілька провідних аукціонних будинків та веб-сайтів вже справедливо відмовляються від продажу таких речей. Багато країн заборонили продаж нацистських пам'яток. Можливо, настав час більш чіткого регулювання щодо продажу цих предметів і тут, у Великій Британії", — додала вона.

ГУЛАГівська «одіссея» Патріарха Володимира

18 липня 1995 року спецпризначенці підрозділу «Беркут» битимуть кийками священників та мирян під стінами Софії Київської. Такою буде реакції української влади на бажання поховати у стінах храму українського православного Патріарха Володимира – Василя Романюка. В’ячеслав Чорновіл тоді викрикуватиме, що це “кінець незалежної України…”. «Беркут» і далі робитиме свою справу. Патріарха так і не поховають у храмі, а лише перед його стінами. Ці події ввійдуть в історію, як «чорний вівторок». Та передуватиме їм не менш напружене та сповнене боротьби життя. Історія «одіссеї» Патріарха Володимира концтаборами та тюрмами ГУЛАГу.

Спільний біль. Спільна історія. Дискусія до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – згадуються події 1944 року, коли радянський тоталітарний режим насильницьки виселив людей із їхніх рідних земель. Цей день офіційно започаткований тільки 2015 року, а історія та традиції кримських татар досі залишаються загадкою для багатьох українців.

Переможний бій Чорних Запорожців під командою латвійця Карліса Броже

"Гаряче було москалям не так від травневого сонця, як від вогню Чорних пластунів та від влучної стрілянини гарматчиків". 30 травня 1920 року відбувся переможний бій "Чорних запорожців" над більшовиками біля села Вербка поблизу Вінниці

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.