На аукціоні за $2,9 мільйона продали шпагу та пістолети Наполеона

У США на аукціоні за $2,9 мільйона продали шпагу та п’ять інкрустованих пістолетів французького імператора Наполеона Бонапарта.

Про це пише France24.

 

Речі Наполеона виставили на продаж під час аукціону в Рок-Айленді, штат Іллінойс, США. Покупець побажав залишитися анонімним, у торгах він брав участь за допомогою телефону.

Шпагу та пістолети для Наполеона виготовили на заводі у Версалі. Наполеон носив їх під час військового перевороту у Франції в 1799 році, коли він прийшов до влади.

Після коронації Наполеон подарував шпагу генералу Жану-Андошу Юно, але згодом його дружина була змушена продати її, щоб погасити борги. Через деякий час зброя потрапила до Лондонського музею.

Останнім власником шпаги та пістолетів Наполеона був американський колекціонер, який нещодавно помер. Тому зброю знову виставили на аукціон.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.