На аукціоні за $2,9 мільйона продали шпагу та пістолети Наполеона

У США на аукціоні за $2,9 мільйона продали шпагу та п’ять інкрустованих пістолетів французького імператора Наполеона Бонапарта.

Про це пише France24.

 

Речі Наполеона виставили на продаж під час аукціону в Рок-Айленді, штат Іллінойс, США. Покупець побажав залишитися анонімним, у торгах він брав участь за допомогою телефону.

Шпагу та пістолети для Наполеона виготовили на заводі у Версалі. Наполеон носив їх під час військового перевороту у Франції в 1799 році, коли він прийшов до влади.

Після коронації Наполеон подарував шпагу генералу Жану-Андошу Юно, але згодом його дружина була змушена продати її, щоб погасити борги. Через деякий час зброя потрапила до Лондонського музею.

Останнім власником шпаги та пістолетів Наполеона був американський колекціонер, який нещодавно помер. Тому зброю знову виставили на аукціон.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?